Zolitūdes traģēdija nemāca – vairāk nekā 60% jauno būvprojektu bijuši nekvalitatīvi

Ne visi ir sapratuši Zolitūdes traģēdijas sekas – vairāk nekā 60% no Rīgas pilsētas būvvaldē šogad iesniegtajiem būvprojektiem bijuši nekvalitatīvi un atdoti atpakaļ pārstrādāšanai, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Intervijā būvvaldes vadītājs norādīja, ka ja uzreiz pēc Zolitūdes traģēdijas bija manāms satraukums un visi projektētāji rūpīgi pievērsa uzmanību saviem projektiem, tad tagad var redzēt, ka pamazām satraukums ir mazinājies.

“Būvvaldei joprojām iesniedz projektus bez ekspertīzēm un mēģina pamatot, kāpēc ēka nekvalificējas ekspertīzei. (…) tāpat vērojama patvaļīga būvniecība, bieži vien pirms būvatļaujas sākas būvniecība…” stāsta Vircavs, norādot, ka ne visi ir sapratuši Zolitūdes traģēdijas mācību un risks, ka līdzīgas traģēdijas var atkārtoties, aizvien saglabājas.

Viņš gan atturējās nosaukt uzņēmumus, kas būvvaldē iesnieguši nekvalitatīvus būvprojektus, taču piebilda, ka vairāk nekā 60% no Rīgas pilsētas būvvaldē šogad iesniegtajiem būvprojektiem bijuši nekvalitatīvi un atdoti atpakaļ uzlabošanai. Pēc viņa teiktā, problēmas bijušas gan lielu un zināmu būvkompāniju, gan mazāku uzņēmumu būvprojektos.

“Mēs šajos gadījumos informējām atbilstošās institūcijas un Ekonomikas ministriju,” norādīja Vircavs, vienlaikus piebilstot, ka atkārtotas rīcības liecina, ka būvniecības dalībnieki necenšas ievērot likumu.

Sestdien, 21. novembrī, aprit divi gadi kopš lielākas traģēdijas atjaunotās Latvijas vēsturē, kad iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.