Juhņēviča: Bērniem paredzētās vakcīnas plānots piegādāt decembra otrajā pusē

Šobrīd Latvijā ir pieejams vairāk nekā miljons visa veida vakcīnu, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

“Vakcīnu ir vairāk kā pietiekami. Šobrīd Latvijā pieejamas vairāk kā miljons vakcīnu. Tās ir visa veida vakcīnas. Noliktavā ir teju miljons, pašā sistēmā ir vairāk kā 150 tūkstoši. Nākamnedēļ būs nākamās piegādes, vakcīnas pietiks visiem,” sacīja Juhņēviča.

Viņa piebilda, ka ik pa laikam sabiedrībā tiek runāts par vakcīnu trūkumu, arī tagad saistībā ar balstvakcināciju, bet tas neatbilst patiesībai.

“Tā nevajadzētu būt, ka cilvēkam tiek atteikta balstvakcinācija, ja pēkšņi šādi gadījumi tomēr notiek, tad cilvēkam vienmēr ir iespēja konsultēties vēl ar kādu speciālistu un saņemt balstvakcīnu citos vakcinācijas kabinetos,” sacīja Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja.

Juhņēviča atgādināja par jaunajām Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām, ka balstvakcinācijai pret Covid-19 var pieteikties un to saņemt visi iedzīvotāji, kuri ir vecāki par 18 gadiem.

Pēc viņas teiktā, tehniskais risinājums ir gatavs, šodien notiek informācijas nodošana vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem, ar rītdienu uzsāks balstvakcināciju pēc jaunajām rekomendācijām.

“Bērniem paredzētās vakcīnas plānots piegādāt decembra otrajā pusē. Līdz tam laikam būsim gatavi, lai varētu uzsākt bērnu vakcināciju. Šobrīd plānots, ka bērnu vakcinācija notiks ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs,” sacīja Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja.