Ārlietu ministrs no NATO tikšanās sagaida konkrētus soļus, ko darīt, lai aizsargātu robežu ar Baltkrieviju

30. novembrī un 1. decembrī Latvijā pirmo reizi notiks NATO ārlietu ministru sanāksme. Līdzās aktuālo drošības izaicinājumu risināšanai Rīgas sanāksmē NATO sabiedrotie apspriedīs sadarbību ar partneriem un Eiropas Savienību, kā arī sāks diskusijas par alianses jauno stratēģisko koncepciju. Kā intervijā LTV atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, no NATO tikšanās sagaidāma arī konkrētu austrumu robežas aizsardzības soļu apspriešana.

“No tikšanās sagaidām konkrētus soļus, ko darīt, lai aizsargātu robežu. Runāsim par cīņu pret hibrīdapdraudējumu plašākā kontekstā. Sagaidām, ka diskusija dos ekspertiem impulsu izstrādāt plašāku plānu, ko alianse varētu darīt, lai pastiprinātu savu drošību,” norādīja Rinkēvičs.

Viņš gan norādīja, ka tās nav 4. panta sarunas, bet gan plašāka diskusija.

Par NATO ārlietu ministru sanāksmes rīkošanu Rīgā dalībvalstis vienojās krietni pirms Covid-19 pandēmijas, un pasākuma norise tiek plānota kopš 2019. gada. Latvijas sabiedrības un ārvalstu viesu veselība un drošība ir Latvijas kā uzņemošās valsts prioritāte. Pasākuma norise tiek plānota sadarbībā ar atbildīgajiem dienestiem un atbilstoši stingram Covid-19 drošības pasākumu protokolam, tai skaitā ļaujot sanāksmē piedalīties tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām. Ņemot vērā epidemioloģiskos apstākļus, tikusi ierobežota sanāksmes programma un delegāciju skaitliskais sastāvs, samazinot to līdz astoņiem cilvēkiem. Sanāksmes organizēšanā tiek nodrošināti NATO noteiktie drošības standarti. Pēc tikšanās Rīgā valstu pārstāvji dosies tālāk uz Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) ministru sanāksmi Stokholmā, Zviedrijā.

Foto: Valsts kanceleja