Pētnieks: Pēc omikrona atklāšanas cilvēkiem vajadzētu skriet vakcinēties, lai aizsargātu sevi

Pēc Covid-19 jaunā paveida – omikrona – parādīšanās cilvēkiem vēl vairāk vajadzētu domāt par vakcinēšanos pret koronavīrusu, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš.

“Vīruss turpinās mainīties, to nav iespējams apturēt, jo tas ir dabisks process. Ja ierobežojam vīrusa izplatību, tad vīruss cenšas atrast tā dažādos variantus, lai no tā izvairītos,” skaidroja eksperts.

Pēc viņa teiktā, nesen iznākusi publikācija labi rāda – lai arī dažādie vīrusa varianti spēj izvairīties no vakcinācijas vai pārslimošanas radītās imūnās atbildes, tomēr aizsardzība kopumā ir ļoti laba: “Lai arī šī dažādie vīrusa varianti tiešām var labāk izvairīties no vakcinācijas vai pārslimošanas imūnās atbildes, tomēr vakcinācijas aizsardzība ir ļoti laba, īpaši, ja to attiecinām uz smagu saslimšanu.”

“Ja jaunais paveids tiešām ir lipīgāks, skaidrs, ka neviena valsts no tā neizvairīsies, tāpēc galvenais šobrīd iegūt laiku. Ja jaunais paveids pie mums atnāk vēlāk, mums ir laiks, lai iegūtu informāciju no citiem pētījumiem, zinātu, ar ko mums vispār ir darīšana,” sacīja Kloviņš.

“Es domāju, ka tieši otrādi – šāda jaunā varianta atklāšanai cilvēkiem vēl vairāk vajadzētu likt domāt par savu veselību un skriet vakcinēties, lai aizsargātu sevi. Kā tas ir redzams ar to pašu delta variantu – tas strādā,” skaidroja Kloviņš.

Dienvidāfrikas Republikas zinātnieki pagājušajā ceturtdienā pavēstīja, ka konstatējuši jaunu Covid-19 variantu ar lielu skaitu mutāciju, kas vainojams straujā infekcijas gadījumu skaita pieaugumā.