Pret Covid-19 īpaši aicina vakcinēties tos bērnus, kuriem ir dažādas saslimšanas

Vakcīna pret Covid-19 būs pieejama visiem bērniem, šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska.

Imunizācijas valsts padome (IVP) paziņojusi, ka atbalsta bērnu vakcināciju pret Covid-19 vecuma grupā no 5 līdz 11 gadiem, taču pašlaik īpaši to rekomendē sākt visiem tiem bērniem, kas ietilpst kādā no riska grupām nopietnai Covid-19 gaitai. Tie, piemēram, ir bērni ar onkoloģiskām slimībām, aptaukošanos, cukura diabētu, kardiovaskulārām fona slimībām un citām hroniskām orgānu slimībām.

“Vakcīna būs pieejama visiem bērniem. Imunizācijas padome, pediatri un Bērnu slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centrs īpaši aicina vakcinēties tos bērnus, kuriem ir kādas saslimšanas, kas rada paaugstinātu risku smagai Covid-19 gaitai,” norādīja Zavadska.

“Mūsu pamatojums bērnu vakcināciju sākt ar vienu devu balstīts vairākos aspektos, no kuriem viens ir omikrona paveids – mēs nezinām vēl, vai esošās vakcīnas labi pret to darbosies, vai būs nepieciešamas pielāgotas vakcīnas,” skaidroja eksperte.

“Zinām, bērniem risks smagai saslimšanai ar Covid-19 kopumā nav tik augsts kā pieaugušajiem, tāpēc pietiek ar vienu devu labai imūnās sistēmas aizsardzībai vismaz sākotnēji,” turpināja Zavadska.