Japānai draud sviesta deficīts; gatavojas ārkārtas importam

Japānas valdība gatavojas ārkārtas sviesta importam, paredzot, ka pieprasījums pēc sviesta pārspēs piedāvājumu par vairāk nekā 7000 tonnām, vēsta ārvalstu mediji.

Japāna, kas pērn piensaimniecības nozaru nedienu dēļ piedzīvoja iztukšotus lielveikalu plauktus, gatavojas atkārtotam sviesta deficītām, kas varētu apdraudēt kūku cepšanu visā valstī.

Sviesta trūkums pērn lika valstij saskarties ar tukšiem lielveikalu plauktiem un apgrūtinātu konditorejas darbu, taču, lai izvairītos no Japānas Piensaimnieku asociācijas brīdinājumiem, ka sviesta pieprasījums šogad varētu ievērojami pārsniedz pieprasījumu, valsts apsver ārkārtas importa.

“Valdība plāno sviesta importa, lai stabilizētu piegādi,” otrdien sacīja Japānas lauksaimniecības ministrs Yoshimasa Hayashi, piebilstot, ka informācija par ārkārtas pasākumu tiks paziņots šonedēļ.

Eksperti norāda, ka pēdējo desmitgadu laikā Japānas lauksaimnieki ir būtiski samazinājuši ganampulkus, ņemot vērā pieprasījumu kritumu. Pērn Japāna pirmo reizi bija spiesta griezties pie ārvalstu piena pārstrādes tirgiem, lai īstenotu sviesta importu kopuma 10 000 tonnu apmērā.