Bordāns: Valdības sēdēm par Covid-19 vajadzētu būt atklātām

Valdībai lemjot par Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu izmaiņām, sēdēm vajadzētu būtu atklātām, uzskata tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

“Ir karstas diskusijas. Es būtu par to, ka valdības sēdes ir atklātas, lai jūs zinātu, kā tas viss ir noticis, nevis vilktu no katra ministra pa gabaliņam ārā, kas tad tur īsti ir noticis. Un katram noteikti būs cits stāsts,” šorīt intervijā LTV sacīja Bordāns.

Valdības diskusijas turpināsies arī piektdien, 5. februarī. Tostarp plāno izlemt par jaunāko klašu skolēnu mācībām klātienē.

“Nedēļas sākumā izskanēja, ka jāļauj bērniem tikt vaļā no psihoemocionālā sloga. Bet mediķi norāda, ka bērnu, skolotāju vidū arī tomēr ir saslimstība. Neizslēdzu, ka valdība varētu atteikties no lēmuma par mazo klašu klātienes mācībām. Tas vēl nav izlemts jautājums,” skaidroja ministrs.

Bordāns arī pauda, ka valdības sēdēm vajadzētu būt atklātām. “Tad sabiedrība arī saprastu, ka valdībā nav neviena, kā saka, ļaunticīgā, kurš vēlas kaut ko ļaunu sabiedrībai,” sacīja politiķis.

Pretēji plānotajam Ministru kabinets ceturtdien, 4. februārī, vairāku stundu sēdē nevienojās par Covid-19 risku dēļ ieviestās ārkārtējās situācijas pagarināšanu.

Ņemot vērā nepieciešamās diskusijas par ekspertu sagatavotajiem lēmumprojektiem, valdības sēdē izsludināts pārtraukums. Sēde turpināsies šodien.

Foto: Valsts kanceleja