Arturs Štamers: Lai iegūtu patērētāju uzticību, pārdevējiem ir svarīgi nodemonstrēt sevi kā ekspertus

Ceturtdien, 21. septembrī, tiešsaistē norisinājās PĀRDOŠANAS KONFERENCE 2023, kurā uzstājās savas jomas vadošie eksperti, runājot par nākotnes iespējām, izaicinājumiem un tendencēm pārdošanā un klientu apkalpošanas jomā. Eksperti sniedza plašāku ieskatu tajā, kā mainās pārdošanas un klientu servisa jomas, kādas ir efektīvākās pārdošanas metodes un kā veiksmīgāk tās realizēt dzīvē, kā arī tajā, kā nodrošināt izcilu klientu apkalpošanu. Konferencē uzstājās arī SIA Gadgets valdes priekšsēdētājs Arturs Štamers, kas runāja par ekspertu ēru.

Viņš atzina, ka mūsdienās patērētāji ne vienmēr uzticas pārdevējiem, kā rezultātā patiesībā patērētāji nonāk zaudētāju lomā. “No vienas puses mums vajag pārdevēju, bet no otras mēs neuzticamies pārdevējiem. Tā rezultātā mēs risinājumus mēģinām atrast paši – mēs iztērējam daudz laika un rezultātā tas sanāk kā eksperiments.”

Līdz ar to arvien svarīgāks jautājums ir kļuvis tas, kā iegūt patērētāju uzticību. “Pārdevējam ir iespēja iekarot uzticību ekspertu ērā, ja viņš zina kaut ko unikālu, ar interesantām lietām un, protams, ja viņa ieteiktie risinājumi palīdz. Jebkurš no šiem trīs virzieniem ir ārpus klientu redzamības zonas,” pauda eksperts.

Ekspertu ēras rīku vidū ir eksperta fakti, uzvedinoši jautājumi, stāsti, piemēri, demonstrācijas, degustācijas, testi, bildes un video, kā arī saites.

“Pārdošanā lielākais fokuss ir uz produktu loģiskiem argumentiem, fiksētu pārdošanas sarunu, savām stiprajām pusēm, lietošanas pieredzi, asociācijām un piemēriem, elastīgu pārdošanas dialogu un dalīšanos ar eksperta zināšanām,” sacīja Štamers.

PĀRDOŠANAS KONFERENCE 2023 piedalījās arī izaugsmes entuziasts, trīs grāmatu autors, “‘ShowAndTell.lv” video aģentūras radītājs, Ventspils Augstskolas “Start-Up vadītāju” bakalaura programmas mentors Āris Birze, apmācību aģentūras “Master Training” dibinātājs Kārlis Apkalns, pārdošanas treneris, organizāciju psiholoģe, mācību vadītāja, Izglītojošo spēļu un metožu asociācijas līdzdibinātāja Zane Veinberga, uzņēmējs, “Pārdošanas Guru” konkursa uzvarētājs Vigants Lesausks, Vadītāju Skolas vadītājs Kaspars Cveiģelis, “Printful” klientu panākumu komandas vadītājs Dans Rozentāls, biznesa vadības sistēmu izstrādes uzņēmuma “Excellent Latvia” biznesa attīstības vadītājs Kārlis Klovāns, kā arī SIA “Pārdošanas skola” vadītājs un dibinātājs, Biznesa Vadības koledžas lektors, pārdošanas treneris “Sales GURU” Jānis Viegliņš.

Publicitātes materiāls