150 000 EUR vērtiem īpašumiem paredzama cenu samazināšanās

Augusts Rīgas centra dzīvokļu segmentā bija aktīvs kā darījumu skaita, tā arī cenu pieauguma ziņā. Nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte skaidrojama ar faktu, ka augusts bija pēdējais mēnesis, kurā nerezidenti varēja iegādāties nekustamos īpašumus Latvijā un saņemt termiņuzturēšanās atļauju vēl pirms Imigrācijas likuma grozījumu stāšanās spēkā, kas no šī gada 1. septembra paredzēja minimālās pirkuma summas palielināšanu līdz 250 000 EUR, informē ARCO REAL ESTATE valdes loceklis Māris Laukalējs.

Tirgus aktivitāti, kurā dominēja darījumi ar īpašumiem par 150 000 EUR, apliecināja arī tas, ka vislielākais cenu kāpums, salīdzinot ar jūliju, vērtējot pēc īpašumu tehniskā stāvokļa, novērots dzīvokļiem, kas ir ļoti labā stāvoklī (+2,65%). Tieši šīs dzīvojamās platības bija vispieprasītākās nerezidentu sektorā, ņemot vēra, ka ārvalstu pilsoņi visbiežāk vēlas iegādāties īpašumus ar labu apdari, kas gatavi tūlītējai dzīvošanai bez papildus laika un finansiāliem ieguldījumiem, precizē M. Laukalējs.

“Dzīvokļu segmentam, kur tirgus cena ir tuva 250 000 EUR, gaidāms cenu pieaugums, savukārt īpašumiem cenu kategorijā ap 150 000 EUR paredzama cenu samazināšanās, tā kā šie īpašumi TUA kārojošiem nerezidentiem vairs nebūs aktuāli,” tirgus aktivitāti tuvāko mēnešu laikā un īpašumu cenu korekciju atsevišķās cenu kategorijās prognozē speciālists.

ARCO REAL ESTATE Rīgas centra dzīvokļu tirgus pārskatā norādīts, ka 2014. gada augustā Rīgas centra dzīvokļu cenas palielinājušās par 1,60%. Vidējā Rīgas centra dzīvokļu cena augustā pakāpusies 2113 EUR/m² pozīcijā.