Zināšanas ir vērtība – labākie skolēni un studenti var iegūt stipendijas mācībām Kembridžā

Šis mācību gads jau ir pietuvojies noslēgumam, līdz ar to skolēni un studenti meklē jaunas iespējas un veidus kā nodrošinātu sev labāku nākotni. Ir pavērusies pavisam jauna iespēja tiem skolēniem un studentiem, kuriem ir izcilas sekmes un kuri vēlas bez maksas iegūt zināšanas ārzemēs un apgūt kvalitatīvu studiju programmu mākslas nozarēs vai pabeigt vidusskolu, doties uz Kembridžu. Koledža piedāvā stipendiju mācību maksas segšanai.

Ierodoties kādā valstī, pirmā lieta, kas liek par sevi manīt ir kultūras atšķirības, daba un dažādi arhitektūras un mākslas objekti. Valsts kultūras un mākslas pasauli var apzināt dažādos veidos. Mākslas, dizaina un kultūras mīļotāji bieži vien izvēlas apgūt mākslu un iegūt zināšanas valstī, kuras kultūras kanoni stipri atšķiras no vietējām kultūras vērtībām. Lai iegūtu lielāku izpratni, nepieciešama pieredze un plašāks skatījums uz citu valstu kultūras un modernā dizaina darbiem. Viena no iestādēm, kura piedāvā plašu mākslas programmu klāstu ir Kembridžas mākslas koledža. Skolēniem un studentiem tiek dota iespēja iepazīt mākslas pasauli un apgūt sev piemērotāko profesiju- interjera dizainu, arhitektūru, grafisko dizainu modi vai citu mākslas novirzienu, atbilstoši studenta vēlmēm.

„Koledža skolēniem un studentiem paver ļoti plašas iespējas. Šogad var pretendēt uz kādu no pilnīgi apmaksātu stipendiju vai par mācībām maksāt pusi no summas kādā no trim programmām. Tuvojoties pieteikšanās termiņa beigām, ir vērojama liela atsaucība un vēlme pretendēt uz kādu no stipendijām, jo mākslas novirziena programmas Kembridžā ir ļoti kvalitatīvas un iegūtās zināšanas ļauj strādāt mākslas nozarē ļoti plašā mērogā ,” apgalvo SIA “Izglītība ārzemēs” pārstāve Sarmīte Makare.

„Studēju koledžā jau otro gadu un varu apgalvot, ka iegūtās zināšanas ir ļoti vērtīgas. Studiju procesā iepazīstamies ar dažādiem mākslas novirzieniem. Esmu iepazinies ar neskaitāmi daudz darbiem, par kuriem iepriekš nezināju. Studiju procesā, protams, pašam nākas ķerties pie dizaina veidošanas. Visvairāk patīk pati studentu dzīve, nemaz nerunājot par dabu un apkārtējo arhitektūru, kura ļauj smelties iedvesmu,” stāsta Kembridžas mākslas programmas students Ainārs no Liepājas.

Koledžas skolēni un studenti var pretendēt uz stipendijām A-levels un sagatavošanas studijām 28 350 sterliņu mārciņu vērtībā, savukārt bakaulaura studijām 18 000 sterliņu mārciņu vērtībā. Pieteikšanās paredzēta līdz šī gada 20. jūnijam, iesniedzot pieteikumu formu un eseju.