Zatlers par jaunās valdības sastāvu: Loģisks rezultāts, jo balsu pietiek

Trīs partiju koalīcija, kurā ir “Jaunā Vienotība” (JV), “Apvienotais saraksts” (AS) un Nacionālā apvienība (NA), ir loģisks rezultāts, otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja eksprezidents Valdis Zatlers.

“Loģisks rezultāts, jo balsu pietiek. Arī “Progresīvo” atbildes reakcija strādāt opozīcijā ir loģiska, jo nevar būt pa pusei valdībā, pa pusei ārpus tās. Man jau pašā sākumā bija skaidrs, ka būs trīs partiju valdība,” sacīja Zatlers.

Zatlers uzsvēra, ka balsu pietiekamība nosaka ļoti daudz. Proti, trīs partiju koalīcijai kopā ir 54 balsis, ar ko pietiek, lai tai būtu vairākums parlamentā.

“Es domāju, ka par vietām valdībā tā grūstīšanās beigsies diezgan ātri. [..] Es nedomāju, ka topošās koalīcijas politiķi grib paturēt esošo tehnisko valdību, kas var sadēt vairākas dzeguzes olas, kuras pēc tam jaunajai koalīcijai jāsāk risināt,” sacīja eksprezidents.

Kā zināms, “Jaunā Vienotība” piedāvās Nacionālajai apvienībai un “Apvienotajam sarakstam” sadarbības memorandu par koalīcijas veidošanas principiem, bet partijai “Progresīvie” – divpusēju vienošanos par sadarbību 14. Saeimā un valdībā.

Foto: Saeimas kanceleja