Tavars: Krīzes menedžments ir “Apvienotā saraksta” prioritārais uzstādījums

Ja valdību izdosies izveidot līdz 18. novembrim, tas būs izcils panākums, intervijā “Neatkarīgajā” pauda Latvijas Zaļās partijas līderis un viens no “Apvienotā saraksta” sarunvedējiem koalīcijas veidošanas procesā Edgars Tavars.

“Rīt mums paredzēta tikšanās ar JV pārstāvjiem un turpināsim šīs sarunas. Mēs gaidām diskusiju par krīzes pārvarēšanas risinājumiem, par krīzes menedžmenta ieviešanu pie Ministru kabineta, lai visi lēmumi, kuri nāk no valdības, būtu mazāk birokrātiski, ātrāki, efektīvāki. Tas ir tas, ko mēs gaidām. Diskusijai, vai trīs partijas vai četras, vismaz no AS un, izskatās, arī no NA puses, ir pielikts punkts,” sacīja Tavars.

Vaicāts, kas liek JV tik stūrgalvīgi dzīt šo četru partiju koalīcijas ideju, Tavars pauda, ka “JV jau skaidri un gaiši pasaka, ka viņi vēlas, lai spēku samērs viņiem būtu par labu. Viņi ir iedomājušies, ka triju partiju koalīcija būtu JV par sliktu.”

“Es nejūtu tādu agresīvu, enerģisku spiešanu. Mums ir bijis relatīvi neilgs laiks sarunām. Divas nedēļas, divi nelieli sarunu raundi. Es neteiktu, ka būtu kāds strupceļš. Nebūt ne. Divi no trim politiskiem spēkiem, kuri, mūsuprāt un arī pēc Valsts prezidenta domām, var veidot koalīciju, ir skaidri pauduši savu viedokli, JV vēl mēģina atrast kaut kādas saites ar partiju “Progresīvie”, kura savā būtībā pat nav liberāla partija, kāda ir JV. Mūsu ieskatā “Progresīvie” ir izteikti kreisa partija, ko viņi paši arī neslēpj. Ja būtu kāda ārkārtas situācija vai mūsu trim spēkiem kopā tikai 45 balsis, tad varētu taisīt kādu politisko miksli, varavīksnes valdību, kurā salikt kreisos ar nacionālistiem, kristīgie, konservatīvie, liberālie visi vienā rasolā. Mums šādas situācijas nav. Mums ir 54 balsis, un tas ir stabils vairākums,” pauda politiķis.

Tavars atzina, ka par amatiem AS vēl nav runājusi: “Mums ir potenciālie ministri visām ministrijām, bet līdz šim šādi jautājumi vēl nav izskatīti. Vienīgais, par ko ir runāts, ka premjers varētu būt Kariņš, kaut oficiāli viņš vēl nav nosaukts. Visu laiku mēs dzirdam dažādas spekulācijas par amatiem, taču pagaidām tās ir absolūti tukšas runas. Par sevi vien esmu dzirdējis, ka es būšot VARAM ministrs, tad izlasīju, ka būšot satiksmes ministrs, tad ka aizsardzības ministrs. Lasu tālāk, varbūt teksta beigās jau būšu premjers. Nē, par to vispār vēl nav runāts. Kas attiecas uz AS, tad mūsu kompetence ir spēcīga tautsaimniecības jomās. Neatkarīgi no tā, vai mēs tās vadīsim vai ne, uz tām liksim lielu akcentu.”

“Ja izdosies izveidot valdību līdz valsts svētkiem, 18. novembrim, tad tas būs liels panākums. Tas būs izcils panākums,” piebilda Tavars.

Foto: Saeimas kanceleja