Kariņš: Lielākās pretrunas, kas netiek izteiktas – ja ir plašāka koalīcija, ir mazāk krēslu katram

Arvien neredzu nevienu iemeslu, kāpēc nevarētu būt četru partiju koalīcija, LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda premjers Krišjānis Kariņš.

“Sarunās esam izgājuši cauri tādām lielām tēmām – tautsaimniecība, izglītība, tiesiskums, drošība. Līdz šim nav nekādu pretrunu starp šiem četriem politiskiem spēkiem. Lielākās pretrunas, kas netiek izteiktas – ja ir plašāka koalīcija, ir mazāk krēslu katram,” sacīja Kariņš.

Kariņš atzina, ka arvien neredz nevienu iemeslu, kādēļ JV, AS, NA un “Progresīvie nevarētu strādāt kopā. Galvenais ir vienoties par to, ko šie politiskie spēki var kopā izdarīt.

“Šobrīd runāju ar visiem trim spēkiem kā potenciālajiem partneriem. Meklēju gan kopīgo, gan atšķirīgo. Šonedēļ iziesim cauri padziļināti, domāju, līdz nedēļas beigām būs diezgan skaidrs, vai ir pietiekami liela bāze piedāvāt kādiem spēkiem potenciālu sadarbību,” sacīja Kariņš.

Vienlaikus viņš norādīja, ka par amatiem vēl netiekot runāts. Vienlaikus viņš norādīja, ka par ministru nevajadzētu virzīt cilvēku, kuru, piedaloties vēlēšanās, izsvītrojuši paša vēlētāji un viņš šī iemesla dēļ nav ievēlēts. Tomēr viņš varētu iedomāties situāciju, ka partija ministru amatā virza kādu no malas, kas uz doto brīdi esot spējīgākais.

“Mums ir nepieciešama drošība, ekonomiskā izaugsme, nedrīkst pieļaut, ka atgriežamies pagātnē, kur šauras ekonomiskās intereses ņemtu virsroku,” pauda Kariņš.

Foto: Valsts kanceleja