Vitenbergs ir salīdzinoši vājš ministrs, uzskata Pavļuts

Koalīcijā pastāv uzskats, ka Vitenbergs ir salīdzinoši vājš ministrs, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

“Koalīcijā pastāv uzskats, ka viņš [Jānis Vitenbergs] ir salīdzinoši vājš ministrs. Piemēram, pieredzējušiem koalīcijas politiķiem ir bijis daudz jāstrādā Enerģētiskās drošības darba grupā, lai sagatavotu jautājumus, ar kuriem EM nav tikusi galā,” sacīja Pavļuts.

Partijas “Jaunā vienotība” politiķis Arvils Ašeradens neatbildēja, ka var apliecināt Pavļuta pausto, bet norādīja, ka enerģētikas nozarē ir ļoti sarežģīta situācija un darba grupa risina daudzus jautājumus.

“Mēs šobrīd virzāmies uz to, lai abas puses paliktu valdībā. Tas ir pats svarīgākais. Premjers nav pakļāvies ultimātiem, viņš meklēja risinājumus, un tie ir atrasti šobrīd,” piebilda Ašeradens.

Tikmēr NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja: “Mēs bijām gatavi, ka būs atbildes soļi un būs atriebība. Mēs gan cerējām, ka tas nenotiks ar šādu pamatojumu, tas, manuprāt, ir savāds. [..] Saukt par ultimātu vai šantāžu to, kam tu pats piekrīti, maigi izsakoties, ir dīvaini.”

Dzintars piebilda, ka vairāki nozares pārstāvji ir pret Vitenberga demisiju.

“NA strādā ar koalīcijas partneriem ne tāpēc, ka mēs viens otru mīlētu vai mums būtu daudz ideoloģiski kopīgu lietu. Vēlēšanu rezultāts ir tāds kā ir. Mēs parādījām, ka paliekam uzticīgi savām vērtībām un par katru cenu neturamies pie krēsliem,” piebilda Dzintars.

Foto: Valsts kanceleja