Kariņš: Prasība par Vitenberga demisiju saistīta tikai ar politiskā līdzsvara atjaunošanu koalīcijā

Prasība par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga demisiju saistīta tikai ar politiskā līdzsvara atjaunošanu valdības koalīcijā, nepiekrītot Pavļuta paustajam, ka Vitenbergs ir vājš ministrs, intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

“Viņš kā viens no Nacionālās apvienības ministriem ir daļa no savas organizācijas, kura pieņēma lēmumu [ultimātu par Golubevas demisiju], kas faktiski pilnībā destabilizēja valdību. Tas nav saistīts ar viņa konkrēto darbību, tas ir vairāk ar to, ka viņš ir visjaunākais tādā ziņā, ka viņš ir visnesenāk pienākušais valdības loceklis no Nacionālās apvienības. Sakrīt arī sagadīšanās, ka viņš ir arī gados jaunākais apvienības ministrs. Bet tas jau nav tas iemesls,” savu lēmumu skaidroja Kariņš.

Tikmēr pats Vitenbergs LTV norādīja, ka “vakar man bija telefonsaruna ar Ministru prezidentu, kurā viņš arī man izstāstīja šo lēmumu. Kamēr nav iesniegts demisijas pieprasījums, tikmēr es turpinu darbu un šodien ir Ministru kabineta sēde, kurā ir daudz svarīgu nozares jautājumu.”

Jau vēstīts, ka Ministru prezidents pirmdien informēja “Nacionālo apvienību”, ka lai atjaunotu līdzsvaru koalīcijā, “Nacionālajai apvienībai” par minēto šantāžas mēģinājumu būs jānomaina viens no ministriem. Tā kā politiskais spēks neminēja konkrētu ministru, kuru gatavi mainīt, Ministru prezidents informēja, ka atbilstoši Sadarbības līgumam pēc 48 stundām, t.i., trešdien, 18. maijā, parakstīs demisijas rakstu amatā visjaunākajam “Nacionālās apvienības” ministram – ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam. Abiem politiskiem spēkiem – “Attīstībai/Par!” un “Nacionālai apvienībai” – būs iespēja izvirzīt jaunus ministru amatu kandidātus.

Foto: Valsts kanceleja