Levits: Atbildes gājiens ar ekonomikas ministru ir tāds iekškoalīcijas jautājums

Pēdējās dienās valdībā notikušās domstarpības, kas rezultējušās ministru nomaiņā, ir vērtējamas kā nelielas turbulences, nevis nopietna valdības krīze, otrdien intervijā TV3 pauda Valsts prezidents Egils Levits.

“Tas atbildes gājiens ar ekonomikas ministru ir tāds iekškoalīcijas jautājums. Vai tas bija vajadzīgs, to ir grūti pateikt,” komentēja prezidents.

“Nopietna valdības krīze šajā gadījumā nav bijusi, tā ir neliela turbulence, bet valdība paliek stabila,” sacīja Levits. Prezidents aicina koalīciju nostrādāt šo peroidu līdz galam, līdz vēlēšanām.

Vaicāts, vai pēdējās dienās izskanējusī retorika tiešām nebūs šķērslis koalīcijas partneriem turpināt strādāt kopā, Levits pauda pārliecību, ka saspringums attiecībās mazināsies. “Retorika paliek retorika. Galvenais ir, ka valdība paliek stabila. Tas ir visas sabiedrības, visas Latvijas valsts interesēs. To arī abas partijas vēlas, ministru palikšana amatos nav pašmērķis,” komentēja prezidents.

Jauno kandidātu izvēlē iekšlietu un ekonomikas ministru amatiem, prezidents dod padomu partijām ne tikai skatīties uz savu “rezervistu soliņu”. Arī ārpus šo partiju rindām ir cilvēki, kas varētu būt labi gan vienā gan otrā amatā. Ieteiktu skatīties nedaudz plašāk.

Kā zināms, Ministru prezidents pirmdien informēja “Nacionālo apvienību”, ka lai atjaunotu līdzsvaru koalīcijā, “Nacionālajai apvienībai” par minēto šantāžas mēģinājumu būs jānomaina viens no ministriem. Tā kā politiskais spēks neminēja konkrētu ministru, kuru gatavi mainīt, Ministru prezidents informēja, ka atbilstoši Sadarbības līgumam pēc 48 stundām, t.i., trešdien, 18. maijā, parakstīs demisijas rakstu amatā visjaunākajam “Nacionālās apvienības” ministram – ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam. Abiem politiskiem spēkiem – “Attīstībai/Par!” un “Nacionālai apvienībai” – būs iespēja izvirzīt jaunus ministru amatu kandidātus.

“Situācija nav viegla, īpaši ņemot vērā to, ka mēs tiekam mudināti uz šķelšanos. Mūsu pretinieks vēlas, lai mēs nebūtu vienoti. Parādam, ka esam un varam arī grūtajos brīžos savilkties kopā un būt vienoti, lai mēs būtu arī stipri. Šodien politiskajiem partneriem piedāvāju risinājumu, kā tikt pāri nestabilitātei un atgriezties pie mūsu tiešās atbildības – darba mūsu iedzīvotāju labā. Esmu pārliecināts, ka kopīgiem spēkiem pārvarēsim sarežģījumus un turpināsim darbu vienotā komandā,” uzsvēra K. Kariņš.

Foto: Saeimas kanceleja