Kariņš sagaida, ka arī ekonomikas ministrs Vitenbergs demisonēs

Arī ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (NA) būs jādemisionē no sava amata, norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). “Šobrīd NA ir dots laiks līdz trešdienai. Ja nebūs citas informācijas, tad es prasīšu Jāņa Vitenberga demisiju,” sacīja Kariņš.

Kariņš teica, ka “es brīdināju NA, ka, lai koalīcijā būtu politiskais līdzsvars, par šādu šantāžas mēģinājumu NA nāksies nomainīt kādu no ministriem. NA nenosauca kādu ministru. Tātad es nosaucu jaunāko no NA ministriem – Jāni Vitenbergu.”

“Šobrīd Iekšlietu ministrija nepaliks nevienu minūti bez politiskās vadības, šī atbildība tiks nodota Artim Pabrikam. Tas nozīmē, ka aizsardzības ministram būs jāatbild par vēl otru portfeli, bet tas nav ilgtspējīgs risinājums, tāpēc labāk ātrāk to atrisināt,” pauda premjers.

“Starptautiskā situācija, karš Ukrainā ir izmainījis visas Eiropas, arī Latvijas drošības situāciju. Šādos apstākļos man kā valdības vadītājam ir svarīgi, lai valdība un koalīcija būtu stabila, lai mēs varam izvadīt mūsu valsti cauri šiem ne vieglajiem laikiem. Pēdējā nedēļā mums ir notikuši 2 saviļņošanās momenti – sabiedrībā un politikā. 9., 10. maijā notikušo pie pieminekļa Uzvaras parkā, izrādot necieņu Latvijas valstiskumam, vēsturiskajai pieredzei, Krievijas kara upuriem Ukrainā, vērtēju kā pilnīgi nepieņemamu. Šajā saistībā tikos ar iekšlietu ministri Golubevu un aicināju viņai uzņemties politisko atbildību par notikušo 9., 10. maijā un atkāpties no ministra amata. Viņa ir paziņojusi par atkāpšanos. Uzskatu, ka tā ir atbildīga rīcība, ņemot vērā kopējos apstākļus,” sacīja Kariņš.

Kā ziņots, pirmdien Golubeva attālinātā preses konferencē pavēstīja par savu demisiju. Politiķe šodien esot uzzinājusi, ka, nesagaidot Iekšlietu ministrijas analītisko ziņojumu par iekšlietu dienestu darbu 9. un 10.maijā, premjers ir pakļāvies NA spiedieniem un nav vairs gatavs atbalstīt viņas darbu.

Foto: F64