Vienojas par kadastrālās vērtības nemainīšanu lauksaimniecības zemei

Trešdien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) tikās ar Tieslietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības un Valsts zemes dienesta speciālistiem, lai pārrunātu zemes kadastrālās vērtēšanas jautājumus un kadastrālo vērtību aprēķināšanu lauksaimniecībā izmantojamajai zemei un meža zemei.

Kā informēja Zemkopības ministrijā, Dūklavs ar sanāksmes dalībniekiem vienojās, ka 2015.gadā kadastrālās vērtības lauksaimniecībā izmantojamajai zemei un meža zemei paliks 2014.gada līmenī, raksta Apollo.lv.

Savukārt, sākot ar 2016.gadu, kadastrālā vērtība lauksaimniecībā izmantojamai zemei un meža zemei varētu tikt aprēķināta, ņemot vērā nekustamā īpašuma nodokļa apmēra pieauguma ierobežojumu.

«Esmu gandarīts par šo konstruktīvo sanāksmi. Ja Ministru kabinets akceptēs mūsu panākto vienošanos, ka 2015.gadā kadastrālās vērtības lauksaimniecībā izmantojamajai un meža zemei saglabājas 2014.gada līmenī, tas pozitīvi ietekmēs Latvijas lauku saimniecību un meža nozares attīstību,» uzsver zemkopības ministrs.