Noklausīšanās skandāls beidzies; Tusks pagaidām saglabā varu

Trešdien, 25. jūnijā, visu dienu Polijas parlamentā notika debates sakarā ar noklausīšanās skandālu, kurš divu pēdējo nedēļu laikā izraisīja plašu rezonansi Polijas medijos un sabiedrībā.

Kā tika ziņots iepriekš, pēc valsts augstāko amatpersonu privāto sarunu publikācijas žurnāla „Wprost” interneta portālā, Polijā izcēlās politiskā krīze. Skandālā tika iesaistīti vairāki bijušie un esošie ministri, tajā skaitā iekšlietu ministrs Bartolomejs Senkevičs un ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis. Premjers paziņoja, ka neviens no ministriem netiks atbrīvots no amata.

Nopietni sašūpojās arī paša premjera Donalda Tuska krēsls. Sašutusī opozīcija pieprasīja valdības maiņu un pirmstermiņa vēlēšanas. Sabiedrība bija neapmierināta ar premjera pasīvo reakciju uz skandalozajām sarunu publikācijām, kā rezultātā labēji noskaņotā jaunatne pulcējās mītiņos pie premjera kancelejas Varšavā un citās pilsētās.

Trešdien notikušajās debatēs Tusks apelēja pie valsts stabilitātes saglabāšanas un nepakļaušanās noziedzīgajam grupējumam, kurš veica nelegālus ierakstus un manipulācijas. Premjers atvainojās par ierakstos dzirdamajiem amatpersonu necenzētajiem izteicieniem un vulgāro valodu, kā arī atbildēja uz vairāk kā 100 deputātu uzdotiem jautājumiem pēc kā arī notika balsojums par uzticības izteikšanu premjeram un valdībai. Balsojuma rezultāts: par – 237, pret – 203, atturās – 0, kas nozīmē, ka Tuska vadītā valdība vismaz pagaidām saglabā varu.

Premjers arī aicināja parlamentāriešus strādāt pie Polijas ticamības un reputācijas uzlabošanas, veidojot spēcīgas un stabilas valsts tēlu.

BNA Latvia