Vienas stundas darbaspēka izmaksas pieaugušas par 51 centu stundā

Vienas stundas darbaspēka izmaksas valstī 2014. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada 2. ceturksni, pieauga par 51 centu stundā jeb 8,6% un sasniedza 6,58 eiro stundā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem (tiek novērsta gan kalendāro dienu skaita atšķirības, gan sezonas ietekme) darbaspēka izmaksas palielinājās par 6,0%.2014. gada 2. ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu darbaspēka izmaksas straujāk auga nekustamo īpašumu nozarē – par 12,9%, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē – par 11,6%, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē –  par 11,0%, būvniecībā – par 10,6%, kā arī finanšu un apdrošināšanas darbību nozarē – par 10,3%.

Nekustamo īpašumu nozarē regulārās darba samaksas fonds pieauga par 12,2%, kamēr nostrādāto stundu skaits samazinājās par 2,6%.

Izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumos, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbību nozarē, kā arī būvniecībā pieauga gan regulārā darba samaksa, gan neregulārās prēmijas un piemaksas.

Savukārt finanšu un apdrošināšanas nozarē pēdējos piecus gadus vērojams pakāpenisks darbinieku skaita un nostrādāto stundu kritums, kamēr regulārās darba samaksas un neregulāro prēmiju un piemaksu pārmaiņas saglabājušas pozitīvu tendenci.