Veselības ministrs: Vakcinētie cilvēki būs tie, kas atgriezīsies pie ērtības pēc 15. novembra

Sabiedrībai ir vajadzīgs stop signāls, runājot par gaidāmo “lokdounu”, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Kā zināms, Krīzes vadības padome pirmdien, 18. oktobrī, uzklausot veselības un citu nozaru speciālistus, lēma, ka ir nepieciešams noteikt daudz stingrākus drošības pasākumus, lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatības aizvien pieaugošo ātrumu. Nepilnas četras nedēļas – no 21. oktobra līdz 15. novembrim – plānots stingrs “lokdauns”.

“Latvija ir pirmajā vietā pēc saslimstības rādītājiem, slimnīcās aug pacientu skaits, mums kā sabiedrībai ir nepieciešams stop signāls – tāds pasākumu kopums, kas liek sabiedrībai uz laiku apstāties,” norādīja Pavļuts.

Pēc viņa teiktā, vakcinētie cilvēki būs tie, kas atgriezīsies pie ērtības pēc šī 15. novembra – veikali un pakalpojumi būs pieejami “zaļajā režīmā” – visiem tiem, kam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

“Lielākais uzsvars ir uz riskantāko grupu vakcināciju, tāpēc tiks ieslēgtas papildu ārstniecības iestāžu jaudas, mēs pie viņiem brauksim uz mājām, mēs iesaistīsim bruņotos spēkus. Vienīgais, kas senioriem vai viņu tuviniekiem ir jāizdara, ir jāpiekrīt vakcinēties,” norādīja ministrs.

“Kopējo “lokdauna” rāmi mēs vakar KVP sēdē labi noturējām. Tagad svarīgākais ir izdarāms nozaru ministriju speciālistiem, cik ātri viņi panāks vienošanos par detaļām. Ja speciālisti būs vienojušies un tas rāmis tiks noturēts, valdības sēde būs salīdzinoši īsa,” piebilda Pavļuts.

Tapat veselības ministrs informēja, ka mājsēde plānota no plkst. 20 līdz plkst. 5, un tās ievērošanu uzraudzīs likumsargi.

Foto: Valsts kanceleja