Valdība segs Āfrikas cūku mēra radītos pašvaldības izdevumus

Valdība nolēma pašvaldībām piešķirt finansējumu, lai segtu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas pasākumu laikā radušos finansiālos zaudējumus, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

VARAM par ĀCM apkarošanas pasākumu izdevumiem līdz 2014.gada 15.septembrim ir saņemti dokumenti no 14 novadu pašvaldībām – Aglonas, Beverīnas, Burtnieku, Dagdas, Daugavpils, Ludzas, Naukšēnu, Preiļu, Priekuļu, Raunas, Rēzeknes, Rūjienas, Smiltenes un Valkas novada pašvaldības. Kopējā iztērētā summa ir 48 898 eiro, kas 100% apmērā tiks kompensēta no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Pamatojoties uz iesniegumiem, ĀCM apkarošanas laikā ierīkoti inficēto dzīvnieku utilizācijas laukumi, izmantoti buldozera pakalpojumi, iegādāts nepieciešamais aprīkojums, palīgmateriāli, inventārs un izejvielas, izmantots transports, izvietotas norādījuma zīmes un nodarbināti darbinieki.

Jānorāda, ka VARAM turpina iesniegumu pieņemšanu no pašvaldībām par zaudējumiem, kas radušies ĀCM apkarošanas pasākumu laikā. Pēc pašvaldību iesniegumu izvērtēšanas VARAM virzīs jautājumu arī par šo zaudējumu segšanu

no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Atgādinām, ka pirmo reizi bīstamo ĀCM vīrusu trīs mežacūkām netālu no Latvijas robežas ar Baltkrieviju Pārtikas un veterinārais dienests konstatēja 2014.gada 26.jūnijā.

ĀCM ir ļoti lipīga cūku vīrusu slimība, kas cilvēkiem nav bīstama. Tomēr, lai novērstu tās izplatību, slimie dzīvnieki ir jālikvidē un to līķi ir jāsadedzina.