SIA “Hanzas Elektronika” palielinās darba vietu skaitu ražotnēs Ogrē un Ventspilī

Augsto un intelektuālo tehnoloģiju līgumražotājas SIA “Hanzas Elektronika” refinansēšanai banka Citadele izsniegusi 4,7 miljonus eiro, papildus piešķirot vēl 1,5 miljonus eiro kredītu uzņēmuma attīstībai. Tādējādi SIA “Hanzas Elektronika” būs iespēja palielināt darba vietu skaitu ražotnēs Ogrē un Ventspilī, kā arī atvērt jaunu inženierijas centru Mārupē, rezultātā uzņēmums varēs veikt lielākas gatavās produkcijas piegādes klientiem Baltijas valstīs, Ziemeļvalstīs un Lielbritānijā, , informē banka.

SIA “Hanzas Elektronika” 2015. gadā plāno meitas uzņēmumā „Ventspils Elektronikas fabrika” izveidot vēl 25 jaunas darba vietas, kopējo darbinieku skaitu palielinot līdz 110 darbiniekiem. Ogrē plānots paplašināt ražošanas telpas, izbūvējot lielāku noliktavu. Savukārt Mārupe izvēlēta par vietu, kur uzņēmums plāno iekārtot jaunu inženierijas centru. Jau tagad uzņēmums nodarbina vairāk nekā 25 inženierus, un būs nepieciešami vēl jauni šīs jomas speciālisti. Jāatzīmē, ka SIA “Hanzas Elektronika” 14 gadus nodarbojas ar elektronisko ierīču līgumražošanu Ogrē un Ventspilī, kā pasaules līmeņa uzņēmums saņemot pasūtījumus savu klientu izstrādāto augsto un intelektuālo tehnoloģiju produktu ražošanai.

“Uzņēmums no pašiem pamatiem attīstījis divas ražotnes Ogrē un Ventspilī. Vairākiem pasūtītājiem viens no sadarbības noteikumiem ir, lai ražotnes atrastos pietiekami tālu viena no otras. Ja viena ražotne kādu apstākļu dēļ nevar izpildīt pasūtījumu, to var paveikt otra. Pieaugot ražošanas kapacitātei, pieņēmām lēmumu izveidot arī inženierijas centru Mārupē. Šo vietu izvēlējāmies, lai būtu tuvāk starptautiskajai lidostai “Rīga”, jo lielāko daļu produkcijas pārvadājumu nodrošina tieši gaisa satiksme,” esošo un topošo ražotņu ģeogrāfisko izvietojumu pamato SIA “Hanzas Elektronika” vadītājs Ilmārs Osmanis.

“Uzņēmumu kreditēšanā atbalsta sniegšana ražotājiem ir viena no mūsu prioritātēm, un esam gandarīti par sadarbību ar šādu pasaules līmeņa uzņēmumu Latvijā. Latvijas tautsaimniecībai jebkura veida ražošana ir būtiska, bet šāda pasaules tirgū konkurētspējīga uzņēmuma devums Latvijas eksporta izaugsmei kopumā ir ļoti būtisks,” saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

„SIA “Hanzas elektronika” uzkrātā pieredze palīdz turpināt mērķtiecīgu attīstību arī nākotnē. Milzīgs uzņēmuma devums ir izglītot un nodarbināt augsti kvalificētus darbiniekus – inženierus, tehniķus u.c., kuri savas zināšanas un darbu var ieguldīt ražotnēs tepat Ogrē, Ventspilī un drīzumā arī Mārupē. Esam gandarīti, ka līdz ar mūsu finansējumu atbalstām ne tikai pasaules klases iekārtas, bet arī augstu intelektuālo potenciālu,” vērtē Guntis Beļavskis.

Banka Citadele SIA “Hanzas Elektronika” 4,7 miljonus vērto kredītu refinansēja, savukārt 1,5 miljonus eiro banka Citadele izsniedza kā kredītu, lai SIA “Hanzas Elektronika” daļas pilnībā izpirktu tā vadītājs Ilmārs Osmanis (SIA “Macro Rīga”).

“Hanzas Elektronika” ir pilna servisa ražotājs, kas kā produkta izgatavotājs augsto tehnoloģiju jomā ir viens no modernākajiem Baltijā. Jāatzīmē, ka uzņēmums veic ne tikai liela apjoma pasūtījumu ražošanu, bet palīdz attīstīties arī jaunajiem uzņēmumiem. To vidū ik gadu ir ne tikai start-up uzņēmēji no Latvijas, bet arī, piemēram, Somijas. “Dažreiz ar savu pieredzi un uzņēmēja aci redzam, ka ideja nav īstā vai nav līdz galam izstrādāta, tad aicinām jauno uzņēmēju visu pārdomāt. Jebkurā gadījumā sadarbība ar jaunajiem uzņēmējiem ir risks, ko ne reti arī uzņemamies,” pauž Ilmārs Osmanis.

Viņš arī uzskata, ka uzņēmējiem Latvijā ir daudz iespēju: “Vajag tikai visu izmantot. Arī mēs esam uzņēmumu pakāpeniski attīstījuši, piemēram, jau trīs reizes piesaistot Eiropas Savienības ERAF līdzfinansējumu, kā rezultātā varam kāpināt produktivitāti. Jā, krīzes laikā pasūtījumu pieprasījums samazinājās pat par 40%, bet meklējām jaunas iespējas, un pamazām apjomu atkal esam audzējuši,” stāsta Osmanis.

Jautāts, kā izdodas pārliecināt klientus no visas Eiropas uzticēt savus tehnoloģiski sarežģītos un vērtīgos produktus ražot tieši Latvijā, Ilmārs Osmanis atbild: “Pie mums ražoto produktu pamatā ir būtībā nenovērtējams intelektuālais īpašums, kura dēļ līgumslēdzēji nevēlas uzņemties papildu risku, šos produktus ražojot, piemēram, Ķīnā. Kādēļ gan viņiem riskēt ar kvalitāti un iespēju, ka produkta ideju pārtvers kāds cits, ja varam piedāvāt to pašu cenu, ko ražotāji Ķīnā. Turklāt klientu skatījumā esam ģeogrāfiski izdevīgākā vietā, ja produktu plānots tirgot Eiropā. Piemēram, produkcijas transportēšanas izdevumi no Ķīnas jebkuram Eiropā bāzētam uzņēmumam būtu daudzkārt augstāki, nekā sadarbojoties ar Latviju. Arī mums ir daudz vienkāršāk strādāt ar partneriem tepat Eiropā. Pārsvarā savus ražojumus “Hanzas Elektronika” pasūta industriālās, telekomunikāciju, medicīnas un aizsardzības jomu kompānijas. Ļoti lepojamies, ka esam sadarbības partneri, piemēram, arī vienam no pelnošākajiem uzņēmējiem Latvijā – bezvada interneta iekārtu izstrādātājam “Mikrotīkls”. Jāatzīst, ka pārsvarā klienti vēlas palikt anonīmi.”

SIA “Hanzas Elektronika” dibināta 1999. gadā un nodarbojas ar elektronisko ierīču – aparatūru telekomunikācijām un internetam, automātiskajai ūdens uzskaitei, bezpilota lidaparātu u.c. līgumražošanu Ogrē un Ventspilī. Uzņēmums klientiem pārdod automatizētas ražošanas jaudu, konsultācijas un zināšanas, pēcāk līgumpasūtītājiem nodrošinot izgatavoto produkciju ar viņu zīmolu.