Valainis: Covid-19 laikā ieviestais “zaļais” režīms publisko vietu apmeklējumam ir sevi izsmēlis

Covid-19 sertifikāta lomai šobrīd zūd aktualitāte, otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

“Protams, tā paliks spēkā tiem, kas vēlas ceļot. Domāju, mums būtu jādomā citi motivācijas instrumenti, piemēram, atbalstot ģimenes ārtus, lai tie vairāk strādā ar mērķu grupām, kuriem vakcinācija ir vitāli svarīga,” sacīja politiķis.

“ZZS jau 11. janvārī norādīja, ka esošā kārtība pēc būtības sevi ir izsmēlusi, rada maldīgu priekšstatu par “zaļajiem” režīmiem, ko mēs redzam saslimstības rādītāju pieaugumā, diskusijas par stratēģijām bija jāsāk janvāra sākumā, šodien bija jau jāpieņem lēmumi,” norādīja Valainis.

Pēc viņa teiktā, daudziem no patlaban spēkā esošajiem ierobežojumiem vairs nav ne ekonomiska, ne epidemioloģiska pamatojuma. Piemēram, slimnīcās tagad lielāka problēma ir nevis lielais pacientu pieplūdums, bet gan personāla slimošana.

Valainis vairākkārt uzsvēra, ka Latvijas situācija ir salīdzināma ar Igauniju un Lietuvu, un abas šīs kaimiņvalstis jau šonedēļ grasoties būtiski pārskatīt ierobežojumus, taču Latvija tikai tagad sākot par to domāt.

Foto: Saeimas kanceleja