Kariņš: Mans aicinājums Veselības ministrijai ir domāt drusku citādāk – jāpielāgojas mainīgajiem apstākļiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vēlas pārskatīt pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus. Šorīt intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” viņš atzina, ka ir jāmainās līdzi situācijai.

Viņš norādīja, ka stratēģiju, kā to darīt, valdība plāno pieņemt jau šomēnes. “Februārī dzīvojam ar tādiem pašiem Covid-19 ierobežojumiem, kādi ir bijuši līdz šim. Par konkrētiem soļiem, kas cerams kļūs vieglāki martā, vēl pāragri runāt,” atzina Kariņš.

Vienlaikus viņš pauda, ka iepriekšējos Covid-19 viļņos galvenā problēma bija lielais stacionēto pacientu skaits, taču omikrona gadījumā cilvēki slimnīcās vairs tik daudz nenonāk.

“Mans aicinājums Veselības ministrijai ir domāt drusku citādāk – jāpielāgojas mainīgajiem apstākļiem. Veselības ministrijai ir jāizrāda lielāka elastība,” sacīja Kariņš.

Vaicāts konkrēti par tā dēvētā “zaļā režīma” iespējamu atcelšanu, Kariņš atbildēja, ka, viņaprāt, būtu jāizskata visas iespējas un jāizvērtē katras spēkā esošās prasības lietderība. “Es nešaubos par to, ka visam ir bijusi sava jēga, bet tagad, kad redzam, ka vīruss ir izmainījies un situācija ir izmainījusies, mums ir jābūt ar mieru mainīties līdzi,” sacīja Ministru prezidents.

Savukārt runājot par gaidāmajām 13. Saeimas vēlēšanām, Kariņš atzina: “Es būtu gatavs turpināt darbu premjera amatā arī turpmāk.”

Foto: Valsts kanceleja