Vācijas un Nīderlandes bankas sagatavojušās Grieķijas finanšu satricinājumiem

Vācijas un Nīderlandes bankas svētdien paziņoja, ka viņas bija “nocietinājušās” pret iespējamiem šīs nedēļas finanšu satricinājumiem Grieķijā, pēc tam, kad valsts paziņoja, ka tā varētu slēgt bankas un ieviest kapitāla kontroles.

Grieķijas starptautiskie kreditori atteicās pagarināt valsts aizdevuma programmu, pamudinot noguldītājiem stāvēt rindā, lai izņemtu skaidru naudu.

“Mēs esam ļoti labi sagatavoti, jo jau iepriekš bijām paredzējuši tādu situāciju, kāda izveidojusies tagad,” norādīja Vācijas otrā lielākas aizdevēja, komercbankas pārstāvis.
Šodien, 29. jūnijā, tiks slēgtas arī Atēnas biržas, jo valdība mēģinās atrisināt finanšu nesaskaņas ar Eiropas Savienību (ES) un Starptautisko Valūtas fondu.

Vācijas lielākais aizdevējs “Deutsche Bank” paziņoja, ka jūtas labi sagatavots un cieši novēros notikumu attīstību.

“Deutsche Bank ir pietiekami drošības mehānismi, lai aizsargātu savu uzņēmējdarbību, kā arī tās klientus,” teikts bankas paziņojumā.

Lielākajā daļā lielo banku ir izveidotas darba grupas, kurās plāno Grieķijas valdības un banku maksātnespēju, kas var izraisīt strauji netiešus zaudējumus citiem finanšu tirgus dalībniekiem, ja, piemēram, līdzekļi tiek pārskaitīti pēkšņi maksātnespējīgai darījuma otrai pusei.

Bankas arī organizē regulāras telefona konferences, lai pārliecinātos, ka to sistēmas darbojas pareizi, atklāja riska vadītājs lielā Vācijas bankā.

Nīderlandes bankas, piemēram “ING” un “ABN AMRO” arī paziņoja, ka ir labi sagatavojušās notiekošajam.

“ABN Amro” pārstāvis atklāja, ka liela uzmanība tiek pievērsta analizēšanai, kas varētu notikt, kā arī to, lai ātri varētu konsultēt bankas klientus.

“Riska pārvaldība ir daļa no mūsu biznesa,” viņš norādīja. “Domāšana par iespējamiem scenārijiem ir tas, ko mēs darām un mēs esam tam gatavi”.