Moskovisī: nav par vēlu, lai Grieķija noslēgtu vienošanos

Vēl nav par vēlu, lai Grieķija panāktu vienošanos ar saviem kreditoriem, pirmdien sacīja Eiropas Savienības (ES) ekonomikas komisārs Pjērs Moskovisī.

Neraugoties uz pašreizējo drūmo Grieķijas situāciju, ES amatpersona ir pārliecināta, ka vienošanās vēl ir iespējama.

“Ja starptautiskie kreditori spēs pārliecināt Grieķiju nākamās svētdienas referendumā balsot ar “jā”, tad katastrofa tiks novērsta,” sacīja Moskovisī.

“Mums ir jābūt kompromisam,” sacīja ES amatpersona, norādot, ka pat tad, ja Grieķija neizpilda savas saistības un neatmaksā aizdevumu, izeja no eirozonas nav vienīgā iespēja.

“Mums ir jāturpina sarunas vienam ar otru,” sacīja Moskovisī.

Jau vēstīts, ka Grieķijai un starptautiskajiem aizdevējiem ir jāvienojas par reformu plānu, kas ļautu izmaksāt Grieķijai pēdējo aizdevumu 7,2 miljardus eiro apmērā. Lai arī sarunas ilgušas jau piecus mēnešus, vienošanās aizvien nav panākta, galvenokārt, abu pušu nepiekāpības dēļ.

Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs nācis klajā ar paziņojumu, ka viņa valdība varētu apstiprināt budžeta mērķus, ko pieprasa tās galvenie kreditori – citas eirozonas valstis un SVF, taču aizvien nav mierā ar tām prasībām, kas attiecas uz pensiju samazināšanu un tirdzniecības nodokļa palielināšanu.