Ukraina apturējusi Krievijas gāzes iepirkumus

Ukraina ir apturējusi Krievijas gāzes iepirkumus, pēc neveiksmīgām sarunām Vīnē, kuru mērķis bija saglabāt piegādes no trīs līdz sešiem mēnešiem.

Ukrainas valsts enerģētikas kompānija “Naftogaz” paziņoja, ka turpinās Krievijas gāzi transportēt citiem Eiropas klientiem.

Tā būs otrā reize mazāk nekā gada laikā, kad Krievijas gāze netiks piegādāta Ukrainai. Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks izteicās, ka viņam ir žēl, ka ticis pieņemts šāds lēmums.

Maskava strauji pacēla gāzes cenas, kad 2014. gada februārī tika gāzts Kremļa atbalstītais Ukrainas līderis Viktors Janukovičs. Pavisam Krievija nogrieza gāzes piegādes 2014. gada jūnijā, kad saasinājās konflikts starp valdību Kijevā un prokrieviskajiem nemierniekiem austrumos.

Kopš tā laika Eiropas Savienība ( ES), kas ir mediators abām pusēm sarunās Vīnē, ir izveidojusi virkni pagaidu līgumu, kuri jāatjauno ik pēc trim mēnešiem.

“Tā kā papildu vienošanās starp “Naftogaz” un “Gazprom” beidzās 30. jūnijā, un turpmāki nosacījumi Krievijas gāzes piegādēm Ukrainai šodienas trīspusējās sarunās Vīnē netika panākti, “Naftogaz” atceļ pirkumus no Krievijas kompānijas,” teikts “Naftogaz” paziņojumā.