Ietekmīgs Puertoriko investors brīdina, ka ir gatavs aizstāvēt parādsaistības

ASV fondu pārvaldnieks “OppenheimerFunds”, lielākais Puertoriko parāda īpašnieks ASV pašvaldību saistību fondos, brīdināja salu, ka ir gatavs aizstāvēt saistību noteikumus, kuri tam pieder, dienu pēc tam, kad Puertoriko gubernators paziņoja, ka vēlas pārstrukturēt parādu un atlikt maksājumus.

Puertoriko gubernators Alehandro Garsija Padilla varētu tuvoties cīņai ar kreditoriem, kuri nevēlas samazināt izmaksu apjomu, viņam cenšoties samazināt salas 73 miljardu dolāru lielo parādu, lai atvieglotu tās fiskālās problēmas.

“OppenheimerFunds” paziņoja, ka tic, ka sala varētu atmaksāt parādu saistību turētajiem, vienlaikus nodrošinot būtiskus pakalpojumus iedzīvotājiem un augošu ekonomiku. Uzņēmums piebilda, ka ir gatavs “aizstāvēt iepriekš pieņemto vienošanos un katru saistību punktu”.
“Mēs esam neapmierināti, ka gubernators Padilla publiskā forumā aicināja uz sarunām ar citiem kreditoriem, reprezentējot un iekļaujot miljoniem atsevišķus amerikāņus, kuri uzņēmušies Puertoriko pašvaldību saistības”, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Puertoriko gubernators pirmdien paziņoja, ka viņa mērķis ir censties ar parādsaistību turētajiem vienoties par parāda maksājumu atlikšanu par vairākiem gadiem.