Grieķija neatmaksā parādu Starptautiskajam Valūtas fondam

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) otrdien paziņojis, ka Grieķija nav atmaksājusi parādu 1,6 miljardu eiro apmērā.

SVF vēsta, ka Grieķija izteikusi lūgumu pagarināt tās atmaksas saistību termiņu, par ko tiks lemts SVF valdē tuvākajā laikā.

“Es apstiprinu, ka maksājums 1,6 miljardu eiro apmērā no Grieķijas nav saņemts. Mēs informējam mūsu valdi, ka Grieķija tagad var saņemt tikai SVF finansējumu pēc parādu atmaksas,” paziņojumā norādījis SVF komunikācijas direktors Gerijs Raiss.

Nespēja veikt atmaksu sekoja pēc tam, kad eirozonas finanšu ministri noraidīja Grieķijas pēdējā brīža pieprasījumu par jaunu finansiālu atbalstu. Līdz ar šādu soli, Grieķija kļuvusi par pirmo attīstīto valsti, kas ir parādā SVF.

Tikmēr ASV prezidents Baraks Obama paziņojis, ka Grieķijas neatmaksātajam parādam nevajadzētu radīt lielu šoku finanšu sistēmā, vienlaikus brīdinot, ka tas var atstāt būtisku ietekmi uz izaugsmes radītājiem Eiropā un mazinošu ietekmi uz visas pasaules ekonomiku.

Sarunas ar Atēnām turpināsies trešdien, savukārt svētdien Grieķijā notiks referendums, kurā Grieķijas iedzīvotājiem būs iespēja balsot par to, vai pieņemt vai noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.