Grieķijas parāds ir tik liels, ka visi saprot, ka tas netiks atmaksāts, pauž Bērziņš

Grieķijas parāds ir tik liels, ka visi saprot, ka tas netiks atmaksāts, otrdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja pašreizējais Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Visi saprot, ka Grieķija neatmaksās parādu un tas, kas notiek pašlaik, tiek saukts par laika pirkšanu,” intervijā norādīja Bērziņš.

Pašreizējais prezidents pauda pārliecību, ka Grieķijas parādu slogs ir palielinājies un iespējas atmaksāt parādu vairs nav.

“Nauda ir Grieķijas pusē, zaudētāji ir visi pārējie,” sacīja Bērziņš, norādot, ka, piemēram, Vācijai Grieķijas maksātnespēja izmaksātu vismaz 1000 eiro uz iedzīvotāju. Viņš pauda, ka pašreizējā situācija liecina, ka drīzumā Grieķija varētu paziņot par savu maksātnespēju, kas nozīmē parādu norakstīšanu.

Savukārt runājot par Grieķijas finanšu krīzes iespaidu uz Latviju, Bērziņš norāda, ka abu valstu tirdzniecības sadarbība ir pavisam neliela, apliecinot, ka Grieķijas notikumu tiešā ietekme uz Latvijas ekonomiku ir zema.

Jau vēstīts, ka 5. jūlijā Grieķijā notiks referendums, kurā Grieķijas iedzīvotājiem būs iespēja balsot par to, vai pieņemt vai noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.

Tāpat Grieķijas premjerministrs apstiprināja, ka Grieķija neplāno otrdien atmaksāt 1,6 miljardu eiro lielo parāda maksājumu Starptautiskajam Valūtas fondam.