Kanāda paplašina sankciju sarakstu pret Krieviju

Kanāda paplašinājusi sankciju sarakstu pret Krieviju, tajā iekļaujot 14 kompānijas un organizācijas, kā arī trīs Krievijas pilsoņus.

“Mūsu valdība izsludina papildus sankcijas un ceļošanas aizliegumus pret Krievijas privātpersonām un organizācijām, kā arī Krimas importa un eksporta aizliegumu,” norādīts Kanādas valdības paziņojumā.

Sankciju sarakstā iekļauts 14 kompānijas, tai skaitā Krievijas lielākā naftas kompānija “Gazprom”, naftas uzņēmums “Transņeft”, Tulas ieroču rūpnīca, “Apvienotā aviobūves korporācija” u.c. Sarakstā iekļauti arī trīs Krievijas pilsoņi no organizācijas “Eirāzijas savienības jaunieši”.

Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers norādījis, ka kamēr pastāv reāls miers, kamēr okupācijas spēki tiek atsaukti un līdz brīdim, kamēr Ukrainas teritoriālā suverenitāte ir atjaunota, jābūt sekām pašreizējam Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmam.

“Šīs papildu sankcijas tiek veiktas sadarbībā ar mūsu partneriem. Mēs esam kopā ar mūsu partneriem, aicinot prezidentu Putinu izbeigt iebrukumus Ukrainas austrumos, atsaukt savus karavīrus, tankus un smagos ieročus, kā arī pārtraukt sniegt militāru atbalstu nemierniekiem,” paziņoja Hārpers.

Kā jau iepriekš vēstīts, Eiropas Savienība, ASV un citas valstis noteikušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā Krievijas lomu Ukrainas krīzē.