Top 8 pārsteidzošākie World Cup ieguvēji

Pasaules kausa izcīņa ir FIFA organizēts starptautisks asociēto futbola komandu turnīrs. Kopš 1930. gada tas notiek reizi četros gados. Pirmais Pasaules kauss notika Urugvajā no 1930. gada 13. jūlija līdz 30. jūlijam. Pirmā finālspēle tika aizvadīta starp Urugvaju un Argentīnu Centenario stadionā Montevideo, Urugvajā.

Pasaules kauss ir globāls notikums, kas vieno cilvēkus. Tā nav tikai spēle, bet arī vēsture, kultūra un tradīcijas. Pasaules kauss ir vieta, kur dzimst leģendas un top varoņi. Tas ir arī vieta, kur mēs varam redzēt, kādi ir katras valsts līdzjutēji. Miljoniem cilvēku katru gadu skatās, kā viņu mīļākās komandas cīnās par slavu futbola laukumā.

Vairāku gadu garumā online kazino mājaslapas, kā, piemēram, laimz.lv ir izkopušas sporta likmju likšanas taktikas. Ir iespējams veikt likmes uz visu, sākot no tā, kura komanda uzvarēs turnīrā, līdz pat tam, kurš spēlētājs gūs visvairāk vārtu.

Apskatīsim 8 pārsteidzošākos Pasaules kausa ieguvējus:

1. Urugvaja (1930)

Urugvaja bija pārsteiguma uzvarētāja 1930. gadā, aizraujošā finālā ar 2-1 pārspējot Argentīnu. Komandas sastāvā bija tādi izcili spēlētāji kā Hosē Leandro Andrade, kurš turnīrā guva sešus vārtus un vēlāk kļuva par FIFA prezidentu. Otro čempionu titulu Urugvaja izcīnīja 1950. gada Pasaules kausa izcīņā Brazīlijā. Šoreiz viņi palika nepārspēti visās sešās spēlēs un par to izcīnīja zelta medaļu.

2. Vācija (1954)

Vācijas izlase 1954. gadā uzvarēja savā pirmajā Pasaules kausa izcīņā, finālā ar 3-2 pārspējot Ungāriju. Sākot turnīru, viņi tika uzskatīti par neveiksminiekiem, taču finālmačā sagrāva Ungāriju. Ar savu spēcīgo organizāciju un spēju izcīnīt uzvaras, kad tās visvairāk nepieciešamas, viņi ir bijuši pasaules futbola spēks jau kopš pašiem pirmsākumiem. Viņi Pasaules kausu ir izcīnījuši četras reizes: 1954., 1974., 1990. un 2014. gadā. Pēdējo uzvaru izcīnīja Joahima Lova vadībā, kurš tiek dēvēts par vienu no labākajiem treneriem pasaulē.

3. Francija (1998)

Francija ir uzvarējusi trīs reizes: 1998., 2000. un 2018. gadā. 1998. gadā viņi pārspēja Brazīliju ar 3:0 aizraujošā finālā, kurā atspēlējās no aizmugures, lai uzvarētu, kad iepriekšējā Pasaules kausa izcīņā pat nebija kvalificējušies turnīram. Arī 2000. gadā vēlreiz pārspēja Brazīliju, lai mājās pārvestu vēl vienu trofeju.

Pēdējo uzvaru viņi izcīnīja Didjē Dešāna vadībā, kurš bija komandas treneris arī 1998. gadā. Patiesībā viņš ir viens no tikai diviem cilvēkiem, kas jebkad ir trenējis komandas četrās dažādās Eiropas sacensībās – UEFA Čempionu līgā, UEFA Eiropas līgā, UEFA Superkausa izcīņā un UEFA Eiropas čempionātā – un katrā no tām vismaz reizi uzvarējis.

4. Itālija (1934)

Itālijas uzvara 1934. gadā noteikti bija viena no negaidītākajām uzvarām Pasaules kausa vēsturē. Nebija gaidīts, ka viņi pat izkļūs no savas grupas, taču viņi uzvarēja savā grupā un pēc tam ceļā uz uzvaru pārspēja Čehoslovākiju pateicoties Raimundo Orsi (viņš guva abus vārtus) un Franciju. Itālija ir uzvarējusi četros Pasaules kausos: 1934., 1938., 1982., 2006. gadā.

5. Spānija (2010)

Spānija pirms 2010. gada nekad nebija uzvarējusi Pasaules kausā, tāpēc, kad viņi papildlaikā ar 1:0 pārspēja Vāciju, visi bija šokā – arī paši Spānijas spēlētāji. Patiesībā Ksavi Ernandess teica, ka viņš pat nesaprata, ka viņi ir uzvarējuši, līdz komandas biedri sāka viņu apskaut.

6. Zviedrija (1958)

Zviedrija ir uzvarējusi tikai vienā Pasaules kausa izcīņā – 1958. gadā. Viņi uzvarēja episkā spēlē ar 4:2 pret Brazīliju. Finālspēle tika aizvadīta Solnas stadionā, kas bija uzbūvēts tikai divus gadus iepriekš un turnīra sākuma brīdī vēl notika būvniecība stadionā. Tas bija tik nepabeigts, ka tajā nebija tualešu nevienai no komandām, tā vietā spēlētājiem nācās doties ārā, lai atrastu labierīcības. Un tomēr Zviedrijai izdevās izcīnīt šo uzvaru.

7. Bulgārija (1994)

Bulgārijai pat nebija paredzēts izkļūt no savas kvalifikācijas grupas, taču beigās viņi uzvarēja visās trīs spēlēs un kvalificējās savam pirmajam Pasaules kausam, finālspēlē ar 4:0 pārspējot Rumāniju. Tādējādi viņi kļuva par pirmo Austrumeiropas komandu, kas kvalificējās FIFA Pasaules kausam kopš Čehoslovākijas 1974. gadā.

8. Anglija (1966)

Anglija ir vecākā starptautiskā futbola komanda pasaulē. Tā trīs reizes ir uzvarējusi Pasaules kausa izcīņā, bet nekad nav uzvarējusi Eiropas čempionātā. Pasaules kausa izcīņā tā ir uzvarējusi vairāk nekā jebkura cita valsts – 13 reizes. Pirmo reizi tā uzvarēja 1966. gadā, kad finālā ar 4-2 pārspēja Rietumvāciju. Anglija trīs reizes ir bijusi arī vicečempione, tostarp 1990. gadā, kad pusfinālā ar 1:0 zaudēja Rietumvācijai, un pēdējo reizi 2018. gadā, kad ar 2:1 papildlaikā piekāpās Horvātijai. Daži slaveni angļu futbolisti ir Deivids Bekhems un Veins Rūnijs.

Mediju materiāls