Sliktas ziņas patērētājiem, kas izmanto banku maksājumu kartes

Latvijas patērētāji var gaidīt lielāku cenu par banku maksājumu karšu izmantošanu, vēsta Latvijas Televīzija. Šāds scenārijs iespējams, ja īstenosies Eiropas Savienības (ES) plāni par tās komisijas naudas ierobežošanu, ko bankas maksā cita citai par maksājumu karšu apkalpošanu tirdzniecības vietās.

Šobrīd ierindas maksājuma kartes īpašnieks izjūt banku savstarpējo komisijas maksu ietekmi, kādā tirdzniecības vietā ieraugot paziņojumu, ka ar karti šeit var norēķināties tikai, sākot no noteiktas summas.Tas nozīmē, ka tirgotājam par naudas noņemšanu no kartes bankai ir jāsamaksā komisija vairāki centi, un par mazām summām darījums kļūst neizdevīgs. Šo pašu iemeslu dēļ daži mazie tirgotāji vispār nepiedāvā elektronisko norēķinu iespējas, raksta Apollo.lv.

Eiropas mērogā aplēsts, ka tirgotāji bankām komisijās samaksā ap 10 miljardiem eiro. Pēc Briseles amatpersonu domām, uzliekot komisijām griestus, iegūtu gan patērētāji, gan tirgotāji.

Savukārt banku pārstāvji skaidro, ka bankas no komisijas maksām tālāk maksā citiem pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, maksājumu karšu sistēmu uzturētājiem «Visa» un «Mastercard». Ja tās nevarēs iegūt naudu pašreizējā veidā, bankas var likt piemaksāt klientiem. Bankas gan mierina, ka Latvijā esot diezgan augsta konkurence un ievērojamu pakalpojumu sadārdzināšanu tās nevarot atļauties.

Pagaidām vēl komisiju ierobežošanas plāni ir sākumstadijā, to īstenošana var aizņemt vairākus gadus.