Saeima izdod deputātu Mārtiņu Bondaru kriminālvajāšanai

Saeima atbalstījusi lēmumprojektu par deputāta Mārtiņa Bondara izdošanu kriminālvajāšanai, ko bija lūgusi Ģenerālprokuratūra.

“Visa šī situācija, kas ir izveidojusies ap mani, man atgādina kriminālu dokumentālo stāstu, ko varētu nosaukt “Mežonīgie rietumi satiek 90. gadu Austrumus”. It kā starptautiski pazīstama kompānija KPMG uzsāk bankas likvidāciju, noalgo juristu jeb advokātu, kurš kārto jautājumus pilsētā 90. gadu stilā un 7 gadu garumā, es varbūt atļautos lietot vārdu vajā mani un manu ģimeni. Iepriekšējos četrus gadus izrādās ir kaut kāds kriminālprocess veikts. Un šobrīd labi nogulējies kā labs vīns, plauktiņā tas tiek virzīts uz Saeimu. Jauki.  Ģenerālprokuratūra, Prokuratūra jau ir ietekmējusi vēlēšanu rezultātu, 14. Saeimas vēlēšanu rezultātu. Varbūt tomēr tā nav prokuratūra, varbūt tā ir šaura interešu grupa, tās ir šauras interešu grupas, kas to ir darījušas, bet tie ir pieņēmumi tikai no manas puses. Prokuratūra ir aizsūtījusi ziņu visiem tiem, kuri vēlas, jebkurus aicina piedalīties vēlēšanās. Prokuratūra ir aizsūtījusi ziņu ikvienam Latvijas iedzīvotājam, ja jūs esat… pantu piemeklēsim. Un visbeidzot – prokuratūra ir aizsūtījusi ziņu tiem, kuri vērtē Latviju kā tiesisku valsti. Tā ziņa ir aizsūtīta. [..] Šodien manas tiesības aizstāvēt, manu godu un vārdu ir atņemtas, tagad ir tikai jautājums par tiesu. Tagad nav jautājums par to, vai es sevi varu aizstāvēt kā politiķis, es nevaru sevi aizstāvēt, priekšvēlēšanu laikā kā politiķis pēc šādas rīcības,” sacīja Bondars.

Bondaru Ģenerālprokuratūra lūdz izdot kriminālvajāšanai par savulaik ar sievu noslēgtu līgumu par ģimenes mājas īpašuma tiesību šķirtību. Šis līgums garantē, ka politiķim nevar atņemt ģimenes māju, ja tiesa atzīs Bondaru par vainīgu zaudējumu nodarīšanā “Latvijas Krājbankai”.

Lēmumprojektu atbalstīja 80 deputāti, bet pret bija viens parlamentārietis.

Foto: Saeimas kanceleja