Možvillo: KNAB piesedz LKS darbību Latvijā

Saeimas deputāts Māris Možvillo (PCL) uzskata, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) patiesībā piesedz un klusībā atbalsta Latvijas Krievu savienības (LKS) darbību Latvijā, jo tā ir izdevīga koalīcijai.

Šāda pārliecība deputātam radusies, raugoties uz, viņaprāt, klaji prokremliskās partijas darbībām un salīdzinot to ar argumentiem, kādus KNAB savulaik izmantojis, lai apturētu finansējumu viņa paša vadītajai partijai “Par Cilvēcīgu Latviju” (PCL).

“Ja mūsu gadījumā lēmuma pamatojums par partijas finansējuma apturēšanu tika lielā mērā balstīts uz formāliem pārkāpumiem, kas tika attiecināta trešo pušu nesakārtotu grāmatvedību un labākajā gadījumā varētu attiecināt uz nesakārtotu lietvedību no mūsu puses, nevis kādu reālu pretvalstisku rīcību, tad LKS darbībā, manuprāt, ir saskatāmas daudzu klaji pretvalstisku darbību pazīmes. Taču tas nav liedzis KNAB no valsts budžeta LKS kontos par iepriekšējo periodu ieskaitīt turpat vai 72 000 eiro. Iespējams, mums tiešām jāvērtē, vai KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šobrīd profesionāli pilda savus pienākumus un ir labākais kandidāts, lai turpinātu ieņemt šo amatu,” retoriski vaicā Možvillo.

Foto: F64