“Rosseļhoznadzor” konstatē gandrīz 800 pārtikas embargo pārkāpumus

Kopš stājās spēkā Kremļa pret rietumvalstīm noteiktais pārtikas embargo, Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” fiksējis 700-800 gadījumus, kad nelegāli no ārzemēm Krievijā tiek importētas preces. Par to žurnālistiem paziņoja premjerministra vietnieks Arkādijs Djokovičs.

“Faktiski fiksēti administratīva rakstura pārkāpumi – to ir pāris simti šo mēnešu laikā, ja pareizi atceros, 700-800 gadījumi,” paziņoja Djokovičs.

Viņš atklāja, ka tagad federālais dienests ir pastiprinājis centienus, lai uzraudzītu situāciju mazumtirdzniecībā, piebilstot, ka šajā sakarā Krievija stiprina sadarbību ar kolēģiem no Baltkrievijas un Kazahstānas, izmantojot elektroniskās iekārtas, kas ļauj iegūt precīzu informāciju par preču kustību caur Baltkrievijas robežu.

” Sistēma darbojas labāk. Nevar teikt, ka visi jautājumi ir atrisināti, jo vienmēr, ja kaut kas ir aizliegts, to cenšas apiet. Blēži neatkarīgi no to izcelsmes valstīm atrodas vienmēr. Bet atkārtoju – tagad pārbaudes nenotiek tikai avārijas gadījumos, bet ir jau rutīnisks un normāls darbs,” norādīja vicepremjers.