Grieķijas parlaments pieņem otro kreditoru pieprasīto reformu plānu

Tuvojoties vēl vienam termiņam, Grieķijas parlaments apstiprināja otro politikas izmaiņu paketi, ko valsts kreditori bija pieprasījuši pieņemt pirms detalizētāku sarunu sākšanās par 86 miljardu eiro glābšanas programmu.

Jaunie pasākumi, kas vērsti uz banku un tiesu sistēmas uzlabošanu, saņēma ievērojamu atbalstu no opozīcijas partijām, kuras vēlas darīt visu, lai Grieķija paliktu eirozonā. 230 deputāti balsoja par, 63 bija pret, pieci atturējās, savukārt divi balsojumu nokavēja.

Otrs likumprojekts ir balstīts uz civiltiesību reformu ieviešanu, bankas noguldījumu aizsardzības sistēmu izveidi un pasākumiem, lai nostiprinātu banku likviditāti.

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs tieši pirms balsošanas Parlamenta locekļiem norādīja, ka galīgie darījuma noteikumi vēl tiks apspriesti ar kreditoriem, un ka vairāk būtu jādomā par to, lai aizsargātu nabadzīgākos grieķu sabiedrības locekļus.

“Mēs vēl šeit neesam beiguši,” viņš piebilda. “Mēs cīnāmies, lai uzlabotu galīgo darījumu. Mēs cīnīsimies par pretpasākumiem un līdzekļiem sabiedrībai”.