Ziemeļkorejā karstuma dēļ darbu jāsāk piecos no rīta

Ziemeļkorejā darbiniekiem ir pieņemts likums sākt darbu jau pulksten 5.00 no rīta, pārmērīgā karstuma dēļ, kas ir pārņēmis valsti, vēsta ārvalstu mediji.

Šāds grafiks ir ieviests tiem cilvēkiem, kas strādā valsts aģentūrās, rūpnīcās un skolās. Karstums, kas sākās 20. jūlijā, ir karstākais periods vasarā Korejā.

Kāds Ziemeļkorejas Dienvidu provinces avots pastāstīja, ka karstuma dēļ bija “īsta cīņa” strādāt gan telpās, gan ārpus tām, īpaši Phenjanā un iekšzemes rajonos rietumu un ziemeļu valsts daļās.

Tā rezultātā visas centrālās aģentūras Phenjanā un citos birojos un skolās visā valstī pagaidām ir pakļautas jaunam grafikam, ko ieviesa valsts līderis Kims Čenuns,

“Sakarā ar jauno grafiku, darba laiks cilvēkiem sākas pulksten 5.00 no rīta ierasto 8.00 vietā, un beidzas ap pulksten 13.00,” viņš piebilda.

Agrais darba sākums gan ļoti nogurdina cilvēkus, bieži izdzirdot sūdzības, ka nav reālas jēgas tik agri iet uz darbu, ne vien tādēļ, ka tik agri nākas strādāt bez elektrības, bet neesot arī tik daudz darba, lai kaut ko darītu – šāds režīms liek darbiniekiem justies vēl vairāk izsmeltiem,

” Pat maziem bērniem ir jāsāk gatavoties skolai pulksten 4.00 no rīta. Daudzi nav spējīgi no rīta pamosties, tādēļ viņiem sanāk nokavēt vienu vai divas stundas,” žurnālistiem atzīst uzklausītais avots.

Jaunais grafiks ir paredzēts arī valstij piederošajiem restorāniem, paliekot atvērtiem tikai līdz pusdienlaikam. Valsts amatpersonas, kas dodas darījuma braucienos uz citu rajonu sūdzas, ka viņiem nav kur vakariņot.