“Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Matīss nolēmis pamest amatu

Rīgas pasažieru pārvadātāja “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss nolēmis pamest amatu. To Matīss atklāja šorīt intervijā Latvijas Radio.

Viņš norādīja, ka viņam ir iesniegums par atkāpšanos no uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amata, ar kuru viņš šodien dosies uz Rīgas domi (RD), lai to iedotu domes vadītājam Nilam Ušakovam (S).

Savu lēmumu Matīss skaidroja ar atbalsta trūkumu pārmaiņām uzņēmumā no akcionāra Rīgas domes puses. “Sākotnēji atbalsts pārmaiņām RS no domes bijis liels, bet līdz ar Ušakova lēmumu kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās šis atbalsts faktiski ir zudis,” uzsvēra Matīss.

Viņš norādīja, ka “Rīgas satiksmei” nav jādomā tikai par to, kur dabūt naudu, bet arī par to, kā samazināt nepieciešamo dotāciju apjomu. “Neesmu nobijies, bet viens to izsmelt nevar,” par savu atkāpšanos no amata, sacīja Matīss.

Jau vēstīts, ka skandāliem apvītā “Rīgas satiksme” faktiski atrodas uz bankrota sliekšņa. Bez jaunas 37 miljonu eiro dotācijas “Rīgas satiksmei” jau martā draud maksātnespēja.

Intervijā žurnālam “Ir” Matīss atzinis, ka pilsētas budžets šim gadam joprojām nav pieņemts, tāpēc pašvaldības kapitālsabiedrībai ik mēnesi jāiztiek ar 1/12 daļu no pērnā gada pamatbudžeta. RS gadījumā tie ir 8,35 miljoni eiro, kas nozīmē aptuveni 100 miljonus gadā.

Pēc viņa sacītā, ar šādu naudu izdzīvot nav iespējams, un lai glātbu uzņēmumu gadā nepieciešami 137 miljoni eiro, turklāt 16,7 miljonus eiro no tiem – jau martā.

Kā zināms, Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme” pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto “Rīgas satiksmes” korupcijas lietu. Saistībā ar šo lietu pērn decembra vidū atkāpās “Rīgas satiksmes” valde, bet tās bijušais ilggadējais vadītājs Leons Bemhens nedaudz vēlāk tika apcietināts. Lietas ietvaros apcietinātas piecas personas un veikti vairāki desmiti kratīšanu, tajā skaitā arī Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.

Foto: Saeimas kanceleja