Redinga izsaka viedokli, ka jāveido Eiropas Savienotās Valstis

Vivjena Redinga, uzstājoties ar lekciju Kembridžas Universitātē, studentiem paziņoja, ka būtu nepieciešams izveidot fiskālu un politisku valstu apvienība, ko varētu saukt par Eiropas Savienotajām Valstīm. Tas ir Redingas personīgais viedoklis, un ar to viņa nepārstāv nekādu politisko spēku.

Vivjena Redinga ir Eiropas Savienības tieslietu komisāre un Eiropas Komisijas (EK) viceprezidente. Kādu laiku viņa tika uzskatīta par iespējamu kandidātu Eiropas Komisijas prezidenta amatam, bet jau zināms, ka vēlēšanās viņa nepiedalīsies.

Izsakot savu viedokli par Eiropas Savienoto Valstu izveidošanas nepieciešamību, Redinga arī pieminēja, ka, viņasprāt, Lielbritānijai nevajadzētu būt daļai no šīs idejas. Pēc Redingas domām, Lielbritānijai vajadzētu uzturēt ciešas saites ar federatīvu eirozonu, dalīt kopīgu tirgu, tirdzniecības politiku, kā arī vienotu drošības stratēģiju.

Kā zināms, viens no pirmajiem gadījumiem, kad ideja par Eiropas Savienotajām Valstīm izskanēja publiski, bija 1946. gadā, kad to izteica toreizējais Lielbritānijas politiķis Vinstons Čērčils. Viņš uzskatīja, ka pēc kara nepieciešams izveidot Eiropas Savienotās Valstis, kur mazajām valstīm būtu tāda pati ietekme kā lielākām valstīm.

BNA Latvia