Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā februārī samazinājās par 0,1%

2015. gada februārī salīdzinājumā ar janvāri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Gan vietējā tirgū realizētai produkcijai, gan eksportētai produkcijai cenas saruka par 0,1%, t. sk. eksportam uz eiro zonas valstīm samazinājās par 0,5%, bet ārpus eiro zonas valstīm palielinājās par 0,2%. Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu samazinājums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā.

Februārī, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pazeminājās par 0,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenas palielinājās par 0,2%, bet eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,9%, t. sk. eksportam uz eiro zonas valstīm samazinājās par 0,7%, eksportam uz ārpus eiro zonas valstīm – par 1%. Ietekmīgākais cenu samazinājums bija pārtikas produktu ražošanā (par 0,7 procentpunktiem).