Pēc gāzes tirgus liberalizācijas, Latvijai dabasgāzi gatavs piegādāt “Statoil”

Norvēģijas naftas pārstrādes uzņēmums “Statoil” izrādījis interesi piegādāt Latvijai sašķidrināto dabasgāzi pēc gāzes tirgus atvēršanas, piektdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre norādīja, ka šajās dienās tikusies ar enerģētikas uzņēmuma “Statoil” pārstāvjiem un viņi nākuši klajā ar vēlmi piegādāt dabasgāzi arī Latvijas tirgum, piebilstot, ka lai palielinātu konkurenci ir svarīgi nodrošināt alternatīvās gāzes piegādes.

“Piegādātā dabasgāzes cena varētu būt atkarīga gan no mūsu piegāžu elastības, gan no minimālā apjoma, kas mums būtu nepieciešams un vairākiem citiem apstākļiem,” sacīja Reizniece-Ozola.

Ministre norādījusi, ka lai sadarbība ar Eiropas otro lielāko gāzes piegādātāju varētu notikt, Latvijai būtu nepieciešams savs sašķidrinātās gāzes terminālis, pretējā gadījumā izmaksas būs pārāk dārgas. Pozitīvas sadarbības gadījumā termināli varētu būvēt Norvēģijas uzņēmums “BW Maritime” un darbu Latvijā tas varētu sākt pēc trīs gadiem.

Jau vēstīts, ka valdība atbalstījusi “Latvijas Gāzes” sadalīšanu divos uzņēmumos. Viens ir gāzes tirgotājs un sadales tīklu operators, un otrs būtu pārvades un uzglabāšanas operators. Valdības lēmums paredz līdz 2017. gadam atvērt Latvijā gāzes tirgu.