Daugavpils uzņēmums “REM PRO” projektēs jauno Liepājas cietumu

Piektdien, 20.martā, Igaunijas valsts uzņēmums „Riigi Kinnisvara AS” parakstīs līgumu ar SIA „REM PRO” par Liepājas cietuma projektēšanu. Līguma kopējā summa ir 737 373 eiro.

Līgums paredz izstrādāt projektu pirmajam modernajam cietumam Latvijā, kā arī tā infrastruktūru. Projektēšanas darbus plānots pabeigt līdz 2016.gada aprīlim.

Līguma parakstīšanas dienā Tieslietu ministrijā (TM) notiks iesaistīto pušu (TM, SIA „REM PRO”, „Riigi Kinnisvara AS”, VAS „Tiesu namu aģentūra”) tikšanās, lai vienotos par turpmāko sadarbību cietuma projektēšanā un uzņēmuma vīziju attiecībā uz projekta īstenošanu un kvalitatīvu plānoto darbu izpildi.

“Prieks, ka tik apjomīgā projektā uzvarējis uzņēmums no Latgales reģiona, ņemot vērā to, ka šis ir tiešām vērienīgs projekts un pirmais šāda tipa cietums Latvijā. Viennozīmīgi esam gandarīti arī par produktīvo sadarbību ar igauņu kolēģiem, kas spēj sniegt vērtīgus padomus un noderīgu informāciju, jo Igaunija ir to valstu vidū, kur šāds cietums ir jau uzbūvēts. 2016.gada aprīlī, kad saņemsim jau gatavu cietuma projektu, organizēsim jaunu iepirkumu par būvniecības darbu veikšanu, kas būs starts jau reāliem darbiem, lai arī Latvijā līdz 2018.gada beigām būtu moderns un mūsdienu prasībām atbilstošs cietums,” stāsta TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Jau vēstīts, ka „Riigi Kinnisvara AS” iepirkumu izsludināja jau 2014.gada 5.decembrī, kā rezultātā tika saņemti deviņi pieteikumi no Latvijas un citu valstu uzņēmumiem. 2014.gada aprīlī uzņēmums „Riigi Kinnisvara AS” un TM parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz izstrādāt koncepciju Liepājas cietuma kompleksam. Vienošanās paredz projektēšanas darbu sagatavošanu, projektēšanas konkursa rīkošanu, kā arī projekta vadību.

Jaunais cietums būs pirmais šāda tipa cietums Latvijā, un tas paredzēts 1200 ieslodzītajiem.