Pūce: Informācija par VK pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem Garkalnē ir šokējoša

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pēc iepazīšanās ar pilnu Valsts Kontroles (VK) veiktās revīzijas ziņojumu Garkalnes novada pašvaldībā pieprasīs Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam Gunāram Bauzem-Krastiņam paskaidrojumus par VK veiktajā pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem.

Ministrs Juris Pūce: “Publiski izskanējusī informācija par VK atklātajiem pārkāpumiem Garkalnes pašvaldībā ir šokējoša – ilgstoši pārkāpti normatīvie akti, izsaimniekots pašvaldības budžets, necaurskatāma, pretēji vietējo nodokļu maksātāju interesēm organizēta pārvaldība. Ministrija savas kompetences ietvaros veiks pārbaudi un pieprasīs domes vadībai paskaidrojumus par atklātajiem likumu pārkāpumiem.”

VK šodien ir nākusi klajā ar ziņojumu “Kā darbojas un saimnieko viena no Latvijas bagātākajām pašvaldībām – Garkalnes novada pašvaldība?” Kā liecina pieejamā informācija, Garkalnes domes vadība ilgstošā laika periodā sistemātiski ir pārkāpusi pašvaldību darbību reglamentējošos likumus, kā arī domes vadība un deputāti nav ievērojuši arī pašu pieņemtos saistošos noteikumus.

Pēc detalizētas iepazīšanās ar VK ziņojumu VARAM pieprasīs paskaidrojumus domes priekšsēdētājam par atklātajiem likumu pārkāpumiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pēc opozīcijas deputātu sūdzībām par Garkalnes domes vadības darbu, tai skaitā informācijas slēpšanu no deputātiem jau bija uzsākusi pastiprinātu Garkalnes pašvaldības darbības uzraudzību.

Foto: Saeimas kanceleja