Plānie ekrāni padara viedtālruņus trauslus

Kā vēstī tehnoloģiju portāls ”Wired”, izstrādātāju vēlme aprīkot viedtālruņus ar arvien plānākiem stikla ekrāniem ir iemesls, kāpēc tie ir tik neizturīgi pret kritieniem.

Pēdējos gados ļoti pieaugusi mobilo telefonu ekrānu stikla cietība, taču to izturība nav palielinājusies. Populārākais stikls, ko izmanto lielākajā daļā viedtālruņu un planšetdatoru konstrukcijās, ir ”Corning Gorilla Glass” trešās paaudzes stikls. Tas ir ļoti izturīgs pret skrāpējumiem, taču bieži saplaisā trieciena gadījumā.

Tāpat arī drauds ekrānam ir dažādas lieces tipa slodzes, piemēram, apsēžoties uz viedtālruņa, kas ielikts aizmugurējā kabatā.

Viedtālruņus būtu iespējams padarīt izturīgākus, ja tiktu izmantotas metāla konstrukcijas plastmasas vietā. Pēc ”Wired” domām, visizturīgākais korpusa materiāls ir alumīnijs, tam seko koks, pēc kura savukārt ierindojas dažāda veida plastmasas.

Tiek runāts par to, ka jaunākā ”Samsung Galaxy S5” viedtālruņa korpusā būs izmantota viengabala frēzēta alumīnija konstrukcija, kas ievērojami palielinās tā izturību.

BNA Latvia