Pērkam.lv: Jārēķinās, ka drīzumā var tikt palielināts nekustamā īpašuma nodoklis līdz maksimālajai likmei

Ņemot vērā, ka jau drīzumā, sākot ar 1. oktobrī, visā Latvijā pašvaldības tūkstošiem ēku varēs piemērot likumā noteikto maksimālo nekustamā īpašuma likmi – trīs procentus no kadastrālās vērtības, daudzi steidz pārdot savus ekspluatācijā nenodotos īpašumus. Kā uzsver Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš, jaunā norma skars ne tikai privātmāju īpašniekus, bet kopumā visas būves, kuru celtniecībai ņemtas būvatļaujas un kas ir jānodod ekspluatācijā. Tas jau tagad izveidojis situāciju, kad daudzi meklē veidus kā pārdot šos īpašumus.

“Jaunā kārtība attiecas uz ēkām, kuru būvniecība uzsākta pirms 2014. gada 1. oktobra un kuras joprojām nav nodotas ekspluatācijā, un kurām pašvaldības līdz ar to varēs palielināt nekustamā īpašuma nodokli līdz likmei, ko piemēro graustiem jeb trim procentiem no kadastrālās vērtības. Skaidrs, ka šāda situācija ir satraucoša, it īpaši laikā, kad dzīves dārdzība strauji pieaug. Ja skatāmies uz Rīgu, tad tur paaugstināts nodoklis draud aptuveni 6000 ekspluatācijā nenodotu īpašumu,” stāsta A. Bērziņš, atgādinot, ka arī šādus īpašumus Pērkam.lv labprāt iegādājas.

Viņš uzsver, ka Pērkam.lv ir piemērotākais risinājums, ja nekustamo īpašumu nepieciešams pārdot ātri: “Ar Pērkam.lv pārdošanas process ir samērā ātrs, jo visas juridiskās nianses, dokumentāciju u.tml. nokārtojām mēs.”

Pērkam.lv iegādājas jūsu īpašumu, vienojoties par tā godīgu pārdošanas cenu un neliekot jums ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu, kā arī ļaujot izvairīties no dažādiem pārpratumiem – visi darījumi tiek realizēti tikai ar zvērināta notāra palīdzību un reģistrēti Zemesgrāmatā. Tāpat Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Plašāka informācija un pieteikuma forma šeit: https://pieteikums.lv/perkam

Publicitātes materiāls