Pārtikas embargo atcelšana nav tik drīz paredzama, apstiprinājis Krievijas zemkopības ministrs

Tuvojoties Krievijas noteiktā pārtikas embargo termiņa beigām, kas ir šī gada 7. augusts, arvien aktuāls ir jautājums par Maskavas tālāko rīcību. Ceturtdien visbeidzot Krievijas Federācijas zemkopības ministrs Aleksandrs Tkačevs kliedējis iespējamas bažas un paziņojis, ka pārtikas embargo tik drīz netiks atcelts.

Ministrs žurnālistiem norādījis, ka iekšzemes lauksaimniecības uzņēmējdarbībai būs iespēja ievērojami uzlabot savu konkurētspēju laikā, kad Krievija, reaģējot uz Rietumvalstu sankcijām, noteikusi pārtikas embargo.

“Krievijas pārtikas embargo atcelšana nav tik drīz paredzama,” paziņojis zemkopības ministrs, piebilstot, ka pārtikas embargo palikšana spēkā sekmētu vietējo lauksaimniecības uzņēmējdarbības konkurētspēju.

“Tas būtu labi, pat tad, ja pārtikas embargo tiktu atcelts pēc diviem, trīs gadiem,” norādīja ministrs.

Viņš uzsvēra, ka cenas graudiem pieaugušas tikai par 200-300 rubļiem un tās nav novērojams visā valsts teritorijā, līdz ar to pārtikas embargo neesot radījis būtiski graudu cenu kāpumu iekšzemes tirgū.

Ministrs pauda atbalstu arī vietējiem pārtikas ražotājiem, jo īpaši pārtikas tīkla projektam “Ēdīsim mājās”, kas popularizē vietējo pārtiku un sekmē iekšzemes ražošanas attīstību.

“Krievijas noteiktā pārtikas embargo atcelšana būs atkarīga no Eiropas Savienības (ES) sankciju atcelšanas”, tā pirmdien ES, Krievijas un Ukrainas ministru sanāksmē sacīja Krievijas ekonomikas attīstības ministrs Aļeksejs Uļukajevs, vienlaikus apstiprinot bažas, ka ES dalībvalstīm atgūt vietu Krievijas tirgū būs ļoti grūti, jo Krievija plāno lielāku uzmanību pievērst iekšzemes ražošanai un vietējās pārtikas noietam.

To apliecināja arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš norādījis, ka sagaida, ka tuvākajā nākotnē vietējie produkti veikalu plauktos aizvietos ārvalstu importēto pārtiku.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.