Dombrovskis: Krievijas sankcijas vissmagāk skārušas Baltiju

Visvairāk no Krievijas pretsankcijām cietušas Baltijas valstis, piektdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

EK ir izvērtējusi Krievijas atbildes sankcijas uz Eiropas Savienības (ES) ekonomiku, secinot, ka tā esot samērā ierobežota, intervijā norādīja Dombrovskis, vienlaikus piebilstot, ka ir atsevišķas valstis, kas vairāk izjutušas sankciju ietekmi.

“Pavisam nesen mēs esam pārskatījuši gan ES, gan eiro zonas ekonomikas prognozes uz augšu, taču šī ietekme ir atšķirīga dažādās valstīs,” pastāstīja Dombrovskis, norādot, ka Krievijas ieviestās sankcijas vissmagāk skārušas tieši Baltijas valstis.

Dombrovskis uzsvēra, ka lai palīdzētu kompensēt radušos zaudējumus, Baltijas valstīm ir sniegts atbalsts piena nozarei, savukārt citām Austrumeiropas valstīm – augļu un dārzeņu ražotājiem, piebilstot, ka vērtējot sankciju ietekmi, ES ir sniegusi atbilstošo palīdzību vissmagākajām nozarēm.

“Jāatzīst, ka Latvijas pārtikas preču eksports tomēr ir samazinājies daudz mazākā apmērā nekā iepriekš bija eksporta daļa uz Krieviju, kas nozīmē, ka eksportētājiem ir izdevies atrast citus tirgus,” sacīja Dombrovskis.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju. Latvijā vissmagāk no Krievijas sankcijām cietusi piena nozare.