Par lidostas “Rīga” valdes vadītāju iecelts Andris Liepiņš

Piektdien, 14.novembrī, Satiksmes ministrija (SM) kā kapitāla daļu turētājs ir veicis izmaiņas VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valdes sastāvā, ieceļot valdes priekšsēdētāju un vienu valdes locekli, informē SM.

Kā jau šonedēļ informēts, Satiksmes ministrijai kā uzņēmuma akcionāras pieņēma lidostas valdes priekšsēdētāja – Alda Mūrnieka un trīs valdes locekļu Olitas Augustovskas, Anda Damlica un Raimonda Rožkalna atlūgumus, pusēm savstarpēji vienojoties.

Saskaņā ar esošajiem uzņēmuma statūtiem lidostas valdē darbojas pieci valdes locekļi. Lai nodrošinātu VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” pārvaldes institūcijas – valdes nekavējošu lemtspēju un rīcībspēju, pieņemot lēmumus par lidojumu drošības nodrošināšanu, t.sk. sevišķos meterioloģiskos apstākļos (migla), tās sastāvā nepieciešami ne mazāk kā trīs valdes locekļi.

Tā kā starptautiskā lidosta “Rīga” ir arī paaugstinātas drošības objekts un tās valdes locekļiem ir nepieciešams saņemt pielaidi atbilstoši “Likuma par valsts noslēpumu” prasībām, SM pirms valdes locekļu apstiprināšanas ir vērsusies Drošības policijā, lai veiktu potenciālo valdes locekļa amata kandidātu atbilstības pārbaudi likuma prasībām.

SM ir iecēlusi Andri Liepiņu par VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” jauno valdes priekšsēdētāju, ņemot vērā viņa zināšanas un izprati par aviācijas nozari, kā arī pieredzi vadot nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” padomi, un darbu valsts pārvaldē, strādājot par Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku.

Par lidostas valdes locekli iecelts Ilmārs Upenieks, ņemot vērā viņa ilgstošu pieredzi vairāku uzņēmumu vadībā, kas strādā starptautiskajā tirgū, kā arī zināšanas finanšu vadībā. I.Upenieks ir ieguvis Vadības maģistra grādu (Executive MBA) Rīgas Biznesa skolā.

Kā jau iepriekš informēts, tad vienlaikus valdes sastāvā darbu turpina līdzšinējā valdes locekle Ilona Līce.